Dziś o modzie opowiada Monika z bloga passionelka.blogspot.com

Agnieszka Świst-Kamińska:Czym jest dla ciebie moda?

Monika Juszczyk: Moda jest moim hobby, moją pasją. Dzięki niej mogę wyrazić siebie i swoją osobowość. Jest dla mnie ucieczką od codzienności. Tworzenie stylizacji, rozpisywanie konkretnych zestawów, poszukiwanie inspiracji w Internecie, a nawet proces tworzenia każdego postu sprawia mi ogromną radość i satysfakcję, że robię coś dzięki czemu pojawia się uśmiech na mojej twarzy.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Zauważyłam, że z biegiem czasu moda w Polsce bardzo ewoluowała. Podoba mi się to, że ludzie starają się odnaleźć „swój” styl, eksperymentują i dzięki temu nie giną w tłumie tych zachowawczych szaraków, którzy boją się wyjść ze swojej sfery komfortu. Bardzo cieszę się na zmiany, które można zobaczyć na ulicach i mam nadzieję, że z czasem będzie ich jeszcze więcej.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-Uwielbiam przeglądać Instagrama. Można tam znaleźć mnóstwo fajnych inspiracji, nie tylko modowych. Pokazy mody, czasopisma, witryny sklepów, a także moda uliczna to kopalnia inspiracji, która pomaga mi w rozwijaniu mojej pasji

-Jak określiłabyś swój styl?

-Mojego stylu nie da się określić jednoznacznie. Zazwyczaj zależy on od dnia i humoru. Lubię ubierać się wygodnie, ale i stylowo. Staram się dobierać ubrania wedle swoich upodobań. To co dla innych może być kontrowersyjne i nie na miejscu, dla mnie jest czymś normalnym, oczywistym. Bardzo lubię zaskakiwać niebanalnymi połączeniami. Mój styl to cząstka każdego stylu. Jest to i casual, i sport, i rock, i elegancja, i dziewczęcość, i seksowność. Nie jest to konkretnie określony styl i wydaje mi się, że to jest właśnie najfajniejsze, że mogę wszystkie style łączyć i tworzyć coś innego, coś „mojego”.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Jestem typem osoby, która nigdy nie ubierze glanów, dzwonów oraz panterki. Zdecydowanie to nie jest moja bajka i z biegiem czasu na pewno się to nie zmieni.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Mój must have to przede wszystkim czarne rurki, basic’owe koszulki w serek i ramoneski. Kurtki skórzane to moja obsesja i mam ich mnóstwo w swojej szafie. Bardzo fajnie podkręcają każdą prostą stylizację.

-Twoje życiowe motto?

– „To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.” To jest jedno z moich ulubionych.

Serdecznie dziękuję za wywiad i zapraszam na bloga Moniki.

DSC_0680