Dziś o modzie opowiada Marlena z bloga Mis Marli.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Marlena Miszczak:To nieodłączny element naszego życia. Dla innych może być on zbędny, jednak ja przywiązuję wielką uwagę do tego jak i w co się ubieram. Moda jest dla mnie sposobem na pokazanie siebie. Dzięki temu jak się ubieramy, możemy pokazać co lubimy, w jakich klimatach czujemy się najlepiej i to jakimi osobami jesteśmy. Im bardziej szalona jest stylizacja, tym bardziej kreatywna jest osoba.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-W Polsce zarówno Panie jak i Panowie ubierają się bardzo modnie, dbają o siebie i śledzą trendy. Jednak mam wrażenie, że większość wygląda podobnie, przynajmniej w mojej okolicy. Mieszkam obok niewielkiego miasta i często zauważam osoby ubrane tak samo. Jednak kiedy jestem w dużym mieście widzę mnóstwo osób, które widać, że mają swój własny styl i fajnie łączą trendy. Czasami jestem pod ogromnym wrażeniem ich stylizacji.

Skąd czerpiesz inspiracje?

-Inspiracje czerpię głównie z Internetu: oglądając  zdjęcia z pokazów mody,  przeglądając Instagram, Tumblr czy Pinterest, albo chociażby inne blogi czy portale modowe. Inspiruje mnie również muzyka. Gdy totalnie nie wiem co na siebie włożyć  wystarczy, że włączę elektryzującą, wesołą piosenkę i przychodzi mi do głowy ogrom pomysłów na stylizacje 🙂

-Jak określiłabyś swój styl?

-Zdecydowanie Casual.  Lubię łączyć ze sobą sportowe elementy z klasyką i elegancją. Jednak zawsze moje stylizacje muszą mieć ten dziewczęcy urok. Uwielbiam rozkloszowane sukienki, spódnice, dopasowane spodnie podkreślające figurę, urocze bluzki z falbanami, delikatną biżuterię, zgrabne buty na szpilce. Nie lubię przepychu i zawsze stawiam na minimalizm.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Staram się nie ograniczać w ten sposób. Już wiele razy mówiłam sobie „ nigdy tego nie założę”, a ostatecznie minął pewien czas i się do tego przekonałam. Wszystkie elementy garderoby możemy interpretować na swój własny sposób, więc jestem tego zdania, że nie należy stwarzać sobie takich barier.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Jeśli musiałabym wymienić tylko jedną rzecz to byłby to zdecydowanie czarny, klasyczny płaszcz. Czerń jest na tyle uniwersalna, że możemy ją łączyć ze wszystkim, a płaszcz w tym kolorze jest odpowiedni na każdą okazję.

-Twoje życiowe motto?

-„Nigdy nie żałuj tego, co kiedyś dawało Ci radość” – jest to cytat z książki, który od kilku lat siedzi w mojej głowie i bardzo odmienił moje życie.

Bardzo dziękuję za wywiad i zapraszam na bloga Marleny.

1