Dziś o modzie opowiada Kasia z bloga kateinstyle.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Katarzyna Kazimierska:Przez modę wyrażam siebie, swój charakter, samopoczucie, dzięki niej mogę dodać sobie odwagi lub poprawić humor w zły dzień. Moda jest moim hobby od dziecka, wchodząc na blog www.kateinstyle.pl możecie wyczytać, że już od najmłodszych lat inspirowały mnie „kręcące sukienki”, szpilki babci i biżuteria mamy. Lubię bawić się modą, uważam, że należy z niej korzystać i wybierać to co Nam się podoba, w czym czujemy się dobrze, nie wszystko jest dla Nas. Nie musimy być jej niewolnikami, ona ma podkreślać Naszą osobowość i cieszyć, a nie na odwrót.

Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Cieszy mnie to pytanie, ponieważ mój blog głównie opiera się na polskich projektantach, chcę pokazać, że ich produkty są świetne i wyjątkowe! Uważam że, moda w Polsce prężnie się rozwija. Powstaje coraz więcej polskich marek modowych, mamy coraz większy wybór wśród rodzimych firm i projektantów, a ich projekty są unikatowe, dopracowane, uszyte z wysokiej jakości materiałów. Polska moda jest doceniana na całym świecie, wystarczy popatrzeć na Gosię Baczyńską, La Manię czy Magdę Butrym, w której projektach pokazują się same siostry Kardashian i inne znane sławy. Bardzo mnie to cieszy, bo zanim pojawiły się Polskie marki wszyscy chodziliśmy podobnie ubrani, w produkty z „sieciówek”, teraz możemy się wyróżnić na tle innych, mając do wyboru również  nasze Polskie dobra (w różnych cenach, na każdą kieszeń)! Kobiety na ulicach także stały się bardziej odważne i świadome tego co na sobie mają i jak wyglądają. Nie zamykają się już na kolory i kontrowersyjne fasony. Zrobiło się kolorowo, odważnie i ciekawie.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

Inspirację? Hmmm…Sama nie wiem, te pomysły po prostu rodzą się w głowie same. Odwiedzając jakiś sklep internetowy lub butik, gdy już coś wpadnie mi w oko i „musze to mieć” od razu wiem z czym to będę nosić! Musi jednak zaiskrzyć między mną, a produktem – taka miłość od pierwszego wejrzenia. Mam kilka ulubionych polskich marek, których kolekcje śledzę i zawsze w czymś się zakocham ;).

-Jak określiłabyś swój styl?

Mój styl rodził się przez lata, czasem w ciężkich bólach, gdy patrzę na stare zdjęcia :), ale chyba każdy przez to przechodził szukając swojego JA! Nie potrafię określić swojego stylu, jestem kobietą , a jak mawiał pewien włoski librecista „kobieta zmienną jest…” . Lubię kobiece, romantyczne fasony, sukienki boho oraz obcisłe kroje podkreślające kobiece walory. Uwielbiam koronki i prześwity, tiule i falbany, niestandardowe modele. Mój styl stale się zmienia i ewoluuje wraz z wiekiem.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Nigdy nie mów nigdy, ale do tej pory nie odważyłam się założyć jakże teraz modnej „panterki”.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Nie będę oryginalna i powiem, że „mała czarna”. Zawsze się sprawdza, jest gotowa na każdą okazję i nigdy nie wychodzi z mody. Jest to takie koło ratunkowe w mojej szafie, bo uwierzcie jak każda z Was dobrze znam znienawidzony przez mężczyzn tekst: „Kochanie, nie mam się w co ubrać”!

-Twoje życiowe motto?

-Nie będę tu nikogo cytować, powiem co mi serce podpowiada. Mimo, przeszkód i trudów gonić marzenia, a nuż się uda i będzie miejsce na kolejne wyzwanie!

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Kasi.