Dziś o modzie opowiada Karolina z bloga allixaa.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla Ciebie moda?

Karolina Rychel: Moda to nieodłączny element mojego życia ze względu na to, że jest częścią mnie. Mimo, że przywiązuje bardzo dużą wagę do swojego wyglądu, nie podążam ślepo za modą i nie spędzam godzinami przed lustrem. Kiedyś spotkałam się z pewnym stwierdzeniem i przez moment miałam go na swoim blogu: „Moda jest sposobem na to, żeby powiedzieć, kim jesteś, zanim jeszcze się odezwiesz”. Myślę, że poprzez modę  wyrażamy siebie, odzwierciedlamy swój charakter oraz osobowość.

– Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Uważam, że moda w Polsce ciągle się rozwija. Ludzie dbają o swój wygląd oraz zwracają uwagę w co się ubierają. Z roku na rok coraz więcej ludzi uważa, że moda to przede wszystkim zabawa a dzięki temu  chętnie pokazują swój styl i nie wstydzą się wyjść na ulicę, wyglądając troszkę inaczej.

– Skąd czerpiesz inspiracje?

-Inspiracje czerpię ze wszystkiego co mnie otacza! Inspirują mnie celebryci, modelki oraz ludzie na ulicy. Często obserwuję jak są ubrani.  Lubię również czytać blogi modowe dziewczyn czy też czasopisma poświęcone trendom.

– Jak określiłabyś swój styl?

-Ciężko określić – jest zróżnicowany. W sumie mam taki swój mały miszmasz. Jednego dnia ubieram elegancką sukienkę i szpilki a drugiego porwane jeansy, bluzę i adidasy. W stylizacjach najczęściej stawiam na wygodę, ale każda musi mieć swój urok. Jedyne czego nie lubię to przepychu i zbyt luźnych ubrań, które nie podkreślają naszej figury.

– Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Tak, zdecydowanie nie założyłabym glanów – nie podobają mi się, wyglądają zbyt topornie i są strasznie ciężkie! Poza tym to zupełnie nie mój styl. Co do obuwia nie założyłabym również sportowych butów na obcasie.

– A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to…?

-Mam kilka takich perełek w swojej garderobie i nie mogę zdecydować się na jedną. Mianowicie klasyczna mała czarna, ponadczasowa ramoneska, jeansy skinny, dobrze skrojony płaszcz, biały  t-shirt oraz ciepły sweter na chłodniejsze dni.

– Twoje życiowe motto?

-„ Doceń to co masz, walcz o to czego pragniesz”

Dziękuję bardzo za rozmowę i zapraszam na bloga Karoliny.

 wyw5