Dzisiaj o modzie opowiada Barbara Kucharska z bloga Basmilia.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Barbara Kucharska: Moda jest dla mnie wyrażeniem siebie. Jest również pewną formą zabawy, kreatywności  i poznania własnej osoby, własnych upodobań.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Moda w Polsce zmienia się i cały czas rozwija. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że nasz wygląd również jest ważnym elementem naszego wizerunku. Brakuje mi jeszcze większej nonszalancji, luzu i zabawy modą, ponieważ nadal widzę że traktujemy ją zbyt poważnie a każda bardziej kreatywna i wyrazista osoba jest różnie odbierana. Myślę jednak, że to z czasem minie i zaczniemy doceniać tą oryginalność.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-Inspiracje czerpie głównie z magazynów, pokazów i ze zdjęć mody ulicznej. Mogłabym godzinami oglądać  różnych świetnie ubranych ludzi oraz piękne kolekcje pojawiające się co sezon.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Mój styl określiłabym jako elegancki i kobiecy z małym  dodatkiem szaleństwa i ekstrawagancji.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Ja uwielbiam przy tym pytaniu stwierdzenie „ Nigdy nie mów nigdy !”, ponieważ moda tak szybko się zmienia, że rzeczy które kiedyś bym nie założyła teraz  uwielbiam i noszę.

-A rzecz, która stanowi musthave w Twojej garderobie to… ?

-Obecnie moim must have jest klasyczna czarna kamizelka, która pasuje praktycznie do wszystkiego i nadaje zawsze elegancji całej stylizacji.

-Twoje życiowe motto?

-Śmiech to zdrowie !

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Basi.