Owsianka to bez wątpienia zdrowy i ekologiczny posiłek, idealny na śniadanie. Jakie ma właściwości? Jak ją przygotować?

Ziarna owsa są bogate w białko, a przy tym wyposażone w najlepsze zestawy aminokwasów.. Znajdziemy w nich witaminę B6 poprawiającą pamięć i koncentrację, a także witaminę B1, kwas pantotenowy. Owies to także skarbnica substancji działających antydepresyjnie – witaminy z grupy B, selen, magnez. Płatki owsiane są również źródłem błonnika. Posiadają także cenne kwasy tłuszczowe. Owsianka na śniadanie czy w formie przekąski między posiłkami to idealne dietetyczne danie. Dlatego cieszy się popularnością wśród osób będących na diecie u prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia.

Składniki:

-pół szklanki płatków owsianych, które dostaniecie w sklepie straganzdrowia.
-1 szklanka mleka
-1 szklanka wody
-owoce (według uznania)
-łyżka miodu

Przygotowanie:
1.Namocz płatki owsiane w wodzie godzinę przed lub na noc dzień wcześniej, jeśli chcesz zjeść na śniadanie.
2. Namoczoną owsiankę przełóż do garnka i zalej mlekiem. Gotuj na małym ogniu.
3.Gdy płatki będą już miękkie, przelej do miski.
3.Udekoruj owocami (według uznania).