Piękne, zdrowe i lśniące włosy to nie tylko domena kobiet, ale także mężczyzn. W dzisiejszych czasach, panowie coraz częściej sięgają po kosmetyki do pielęgnacji, zarówno twarzy, ciała jak i włosów. Dzięki temu i rynek kosmetyczny otwiera się na ich potrzeby. Dziś podpowiadamy jak należy dbać o swoją czuprynę.

Fundament pielęgnacji włosów stanowi ich mycie, aby oczyścić skórę głowy. Istotne jest dobranie odpowiedniej jakości szamponu. Ma on nie tylko odświeżać, ale nawilżyć i dostarczyć włosom niezbędnych witamin i składników odżywczych. Najlepiej, jeśli będzie zawierał kompleks witamin z grupy A, B i E oraz B5.  I tu należy należy pamiętać o tym, że wybieracie szampony dla mężczyzn, nie uniwersalne i nie podkradacie swojej partnerce, bowiem włosy mężczyzny nieco różnią się od kobiecych.

1 3

Przed zakupem zidentyfikujcie problem związany z Waszymi włosami i na jej podstawie dobierzcie właściwy kosmetyk. Jeśli macie cienkie i słabe pasma zaopatrzcie się w preparaty z wzmacniającą witaminą B5 . Dla problemów z wypadaniem, najlepiej sprawdzi się szampon przeciw wypadaniu. Natomiast w przypadku łysienia warto sięgnąć po kosmetyki o podwójnej sile działania. Na przetłuszczające się włosy odpowiednim wyborem będzie preparat o właściwościach kontrolujących wydzielanie sebum. Wielu z Was z pewnością zmaga się z łupieżem i tu również należy wybrać szampon przeciwłupieżowy. Pamiętacie jednak, że gdy problem z łysieniem czy łupieżem nasila się i nie znika, należy skontaktować się z lekarzem. Podczas nakładania szamponu, delikatnie masujcie skórę głowy. Taki masaż stymuluje mikrokrążenie, a co za tym idzie – porost nowych włosów. Unikajcie kosmetyków 2 w 1 lub 3 w 1, łączących ze sobą funkcję żelu pod prysznic i mycia włosów. Często przyczyniają się do powstawania łupieżu oraz powodują podrażnienia na skórze głowy. Panowie z długimi włosami – unikajcie suszarek.

Oprócz preparatów, zdrowy i doskonały wygląd nada systematyczne strzyżenie lub w przypadku dłuższych włosów – podcinanie końcówek u fryzjera. Jeśli zdecydujecie się na wykonanie zabiegu w domu, najlepiej poproście kogoś o pomoc i pamiętajcie o kilku zasadach. Ruchy wykonuje się  w linii pionowej, zaczynając od tyłu głowy, od dołu do góry, aż do czubka głowy. Ścinając włosy przy uchu, odegnij je w kierunku twarzy, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Panowie, którzy lubią modelować swoje włosy, powinni rozsądnie stosować kosmetyki do stylizacji. Przede wszystkim nakładać małe ilości, aby nie obciążyć włosów, co może przyczynić się do ich wypadania. Wieczorem trzeba wyczesać lub zmyć szamponem użyty preparat. Nie

Ostatnia zasada to odpowiednie odżywanie. Zbilansowana dieta i stosowanie właściwych kosmetyków pomoże zachować atrakcyjny wygląd i zwrócić na siebie uwagę kobiet.