Nowy Rok to symboliczna granica, która wyznacza zmianę. Dlatego ważne jest spisanie postanowień noworocznych i dążenie do ich spełnienia. Jak to zrobić?

Lista postanowień:

Powiada się, że samo przygotowanie listy noworocznych postanowień, zwiększa szansę ich spełnienia. Dlatego warto stworzyć taką listę. Zanim je zapiszemy, zastanówmy się, co chcemy zrealizować. Nasze postanowienia muszą być jasno sformułowane. Pamiętajmy, że muszą to być rzeczy realne, które jesteśmy w stanie zrealizować.

Podziel cel na mniejsze cele:

Podziel swoje cele na nieco mniejsze. Czasami do osiągnięcia danego celu potrzeba czasu. jeśli marzysz, aby przeciec maraton, a wcześniej nie biegałeś, zacznij od półmaratonu. W ten sposób się nie zniechęcisz, gdy będzie naprawdę trudno. Twoje cele mają być realne.

Motywacja:

Motywacja to połowa drogi do sukcesu. Musimy motywować samych siebie. Nie możemy poddawać się, gdy napotkamy jakąś przeszkodę

Pokonanie barier:

Musimy wciąż pod uwagę ewentualne przeszkody, które mogą utrudnić nam realizację postanowienia. Warto się zastanowić jak ich uniknąć oraz jak rozwiązać wszelkie problemy, aby potem było łatwiej.

A Wy drodzy panowie, macie już listę postanowień noworocznych?