Biżuteria to nie tylko ozdoba i dopełnienie stylizacji. To także odzwierciedlenie naszej osobowości, pragnień oraz marzeń. Jej wybór nie powinien być przypadkiem. Decydując się na zakup powinniśmy brać pod uwagę m.in. właściwości kamieni szlachetnych.

szaf

Szafir to kamień uważany za wszechwiedzący, ponieważ posiada ogromne pokłady mądrości. Szafir prowadzi człowieka od powierzchowności życia do głębokich przeżyć, w stronę wiecznych wartości. Usuwa chaos i złudzenia, rozprasza zwątpienie i trudności, a także pozwala zrozumieć, że istota ludzka zawiera się we wszechobecnym boskim bycie, wiecznym i ponadczasowym. To symbol nieskończoności, nieśmiertelności  bowiem opóźnia procesy starzenia się zarówno ciała jak i ducha. Idealny dla osób, które cierpią na bezsenność, bowiem łagodzi on stany lękowe nerwowość oraz brak snu, także warto się zaopatrzyć w biżuterię z szafirem i mieć w swojej szkatułce.

szaf1

Według astrologii jest przeznaczony dla kilku znaków zodiaków. Ciemnoniebieski szafir towarzyszący Strzelcowi pozwala poznać prawdę. Odwodzi go od powierzchowności życia, przypomina stale o jego celu i pomaga znaleźć najgłębsze jądro jego istoty.  Natomiast Rybom kamień uświadamia, że prawdziwe spełnienie polega na urzeczywistnieniu tego, co boskie. Usuwa zamęt i iluzję w drodze ku temu celowi. Sprzyja zwróceniu się Byka ku niezniszczalnemu, wiecznemu bytowi, który umożliwia trwałe szczęście. Pannie natomiast otwiera świadomość na prawdę duchowej płaszczyzny i jej sił. Zaś Wadze pomaga dostrzegać wnętrze siebie i odnaleźć drogę do siebie samej. Daje jej też zdolność gorącego przywiązania i wierności. Szczególnie cenny jest dla Wagi szafir gwiaździsty, który pomaga jej zgrać swe wibracje z harmonią kosmosu. Natomiast szafir jasnobłękitny jest idealny dla osób spod znaku Wodnika. Uczy ich rozpoznawać, które idee warte są realizacji, na czym polega jego zadanie, a także za jakim umysłowym tropem powinien podążać. W ten sposób daje mu większą przejrzystość i prowadzi do najwyższej realizacji.

Jeżeli dostaniesz szafir od mężczyzny oznacza to, że traktuje Wasz związek poważnie i jest on oparty na zasadach partnerskich i wzajemnym zaufaniu. Szafir jako prezent to oznaka gorącego uczucia, zakochania i miłowania. To także oznakę niewinności, strzegącą godności narzeczonych.

Szafir Jest bardzo eleganckim i ekskluzywnym kamieniem, dlatego świetnie będzie komponował się z kobiecą stylizacją. To doskonała dekoracja wszelkich pierścionków, wisiorków, kolczyków, a także bransoletek.