Każda kobieta decyduje się na zakup perfum, jakie najlepiej odzwierciedlają jej osobowość. Inne zapachy wybieramy, kiedy mamy w planach imprezę w klubie, a inne – kiedy wychodzimy do pracy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że decydując się na konkretny zapach, należy wziąć pod uwagę to, jaką aktualnie mamy porę roku.

Wiosną i latem na półkach w perfumeriach dominują lekkie i delikatne wody toaletowe. Producenci proponują wówczas subtelne kwiatowe nuty, akordy cytrusowe, a także zwiewne mgiełki przywodzące na myśl powiew morskiej bryzy. Takie zapachy odpowiadają wakacyjnej atmosferze, dodają wigoru i stanowią odświeżenie podczas upałów. Ciężkie perfumy nie sprawdzają się latem z powodu panujących wtedy warunków atmosferycznych. Zapach rozgrzanej skóry łączy się z ich wonią, sprawiając, że perfumy stają się mocniejsze i duszące. Eteryczne i subtelne wiosenno-letnie stylizacje najlepiej komponują się z kwiatowo-owocowymi świeżymi nutami takimi jak: róża, konwalia, mimoza, frezja, cytrusy, trawa cytrynowa.

Jesienią i zimą możemy skusić się na bardziej skomplikowane propozycje. Intensywne perfumy idealnie sprawdzą się w chłodne dni, kiedy miło będzie rozkoszować się otulającym zapachem paczuli, ambry i wanilii. Lekkie, kwiatowe zapachy nie będą wyczuwalne w czasie mroźnej zimy. Natomiast akordy goździków dodadzą pikanterii i sprawią, że szybciej rozgrzejesz się, wkładając ciepły sweter nasączony ich wonią. Kobietom ceniącym akcenty orientalne z pewnością przypadną do gustu propozycje zawierające kadzidło oraz drzewo sandałowe.

Szkoła Męskiego Stylu

Producenci perfum tworzą kolejne propozycje w oparciu o klasyczne zestawienia zapachów. Wystarczy jeden wyjątkowy składnik, aby stworzyć niespotykaną i oryginalną kompozycję. Yves Saint Laurent wykreował „Black Opium” po to, aby zaintrygować kobiety pobudzającym i zmysłowym zapachem świeżo zmielonej kawy połączonym z akcentem pomarańczy. Zapach ten przypadnie do gustu kobiecie tajemniczej, którą cechuje empatia oraz optymizm. Naszym kolejnym faworytem  jest „Hypnotic Poison” Christiana Diora, który intryguje niezwykłym połączeniem migdałów, kminku oraz drzewa sandałowego. To coś dla pań poszukujących wciąż nowych wyzwań. Ciekawą propozycję stanowi również woda toaletowa „Power woman” lansowana przez markę Oriflame. Pikantny aromat imbiru sprawi, że każda kobieta sukcesu odzyska charyzmę i pewność siebie. Dom mody Dolce&Gabbana wykreował niezwykle inspirujący zapach „Intense” na bazie drzewa sandałowego, wzbogacony aromatem neroli, tuberozy oraz zielonej mandarynki. Kobiety poszukujące w życiu słodyczy docenią „Shalimar Parfum Initial” marki Guerlain, która do jego stworzenia wykorzystała wanilię, białe piżmo, bergamotkę i pomarańczę. Proponujemy również ciepło-orientalny zapach marki Gucci„Guilty”, który łączy mandarynkę oraz brzoskwinię z otulającą mocą ambry i paczuli. Mandarynką zainspirował się również Michael Kors, tworząc propozycję „Sexy Amber”. Obok tytułowej ambry można w niej wyczuć również drzewo sandałowe. Osoby poszukujące orientalnych inspiracji powinny sięgnąć po wodę toaletową „Crystal noir” marki Versace zapraszającą w świat luksusu i elegancji. Roztacza ona woń ambry oraz gardenii. Panie, które z nostalgią wspominają minione lato, koniecznie muszą wypróbować wodę toaletową „Jimmy Choo”. Kwiatowo-owocowy zapach kusi wonią orchidei, toffi oraz paczuli. Natomiast romantyczki ceniące ponadczasową elegancję znajdą inspirację w uwodzicielskim zapachu „Miss Dior”. Paczula, ambra i wanilia splatają się w nim z intrygującą wonią mandarynki. Perfum „My Burberry” usatysfakcjonuje panie stawiające na klasykę. Olejek z bergamotki, groszek, geranium, frezja i pigwa korespondują z dwoma olejkami – różanym oraz z paczuli. Gwiazdą naszego rankingu okazał się ponadczasowy i klasyczny zapach „Coco Mademoiselle” . Dom mody Chanel wykreował niezwykłą kompozycję, łącząc różę, kwiat pomarańczy, paczulę i wetiwer. Ta niezwykła receptura podbiła serca kobiet na całym świecie, dodając im każdego dnia motywacji do działania i sprawiając, że każda chwila relaksu w towarzystwie tego eleganckiego zapachu zyskuje wyjątkowy charakter.

Szkoła Męskiego Stylu

Decydując się na konkretny zapach, należy wziąć pod uwagę nie tylko porę roku, ale również swój indywidualny charakter, rodzaj stylizacji oraz miejsce, w które się wybieramy. Jeżeli wybór odpowiednich perfum wydaje ci się skomplikowany, zasięgnij porady style coacha. Pierwsza coolhunterka w Polsce oraz style coach Agnieszka Świst-Kamińska oferuje zarówno konsultacje internetowe, jak i zakupy w centrum handlowym. Dzięki wskazówkom profesjonalistki poznasz niezwykle bogatą paletę eleganckich i luksusowych perfum, a także odkryjesz nowy wymiar własnego „ja”.

Szkoła Męskiego Stylu