Hydrolaty, zwane wodami kwiatowymi, to naturalne produkty procesy destylacji roślin parą wodną.  To, co pozostaje w takiej wodzie podestylacyjnej to substancje roślinne, które są rozpuszczalne w wodzie oraz śladowe ilości olejku eterycznego.  Dlaczego warto je stosować?

Dlaczego warto stosować hydrolaty?

Istnieje wiele powodów, dla których warto włączyć do swojej pielęgnacji hydrolaty:

-mogą być stosowane bezpośrednio na skórę i włosy, jak i jako składnik kremów, maseczek zamiast wody.

-stanowią świetną bazę dla toników i mgiełek do włosów.

-mają właściwości pielęgnacyjne: nawilżają, odżywiają, łagodzą podrażnienia,, zwalczają stany zapalne, wzmacniają cebulki włosów, tonizują skórę.

-mają właściwości lecznicze: sprzyjają m.in. gojeniu się skóry, łagodzeniu stanów zapalnych, leczeniu łupieżu.

-mają zbliżony poziom pH do naszej skóry.

-hydrolaty roślinne są kosmetykami naturalnymi, bezpiecznymi dla skóry, nie zawierają w składzie alkoholu, syntetycznych substancji zapachowych i barwników, rozpuszczalników, parabenów i silnie działających konserwantów.

-odpowiednie dla każdego typu cery

My wybraliśmy dwa hydrolaty, dostępne w manufakturakosmetyczna.pl :

1. Hydrolat Neroli:
Hydrolat Neroli sprawdza si świetnie jako podstawa toników oraz mgiełek do każdego rodzaju skóry. Regularne stosowanie sprawia, że cera staje się promienna, nawilżona i rozświetlona. Ponadto hydrolat wyrównuje koloryt, ściąga pory, rozjaśnia i eliminuje niedoskonałości. Ma bardzo ładny, charakterystyczny zapach cytrusowo-kwiatowy. Można go stosować bezpośrednio na skór lub jako składnik wspomnianego toniku czy mgiełki do twarzy i włosów.

2.Hydrolat lipowy:
Hydrolat Lipowy regeneruje skórę, nawilża, łagodzi swędzenie oraz pieczenie. Ponadto odświeża i tonizuje. Można go stosować po opalaniu, a także po depilacji – łagodzi podrażnienia. Stosuje się go jako mgiełka do włosów, bowiem nadaje włosom połysk, wygładza i dodaje objętości. Można go stosować jako fazę wodną emulsji kosmetycznych, kremów i mleczek, wzmacniając ich działanie lub jako element kompozycji zapachowej.  Hydrolat Lipowy ma pozytywny wpływ na stan skóry naczyniowej, bowiem zmniejsza przekrwienia i zaczerwienienia. Można go stosować jako fazę wodną emulsji kosmetycznych, kremów i mleczek, wzmacniając ich działanie lub jako element kompozycji zapachowej.