Na współczesną modę, spory wpływ ma jeden z najbardziej znanych raperów – Kanye West, o którym dziś opowiemy.

W 2009 został określony przez magazyn GQ jako jeden z 10 najbardziej stylowych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Kanye działa nie tylko jako muzyk, ale i projektant. W kwietniu 2009 roku, w sklepach marki Nike premierę miały nowe modele obuwia sportowego – Air Yeezy,  które zaprojektował Kanye – nazwa „Yeezy”. Ponadto 22 stycznia 2009 roku, podczas Paryskiego Tygodnia Mody, po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana została linia obuwia, którą Kanye zaprojektował dla domu mody Louis Vuitton. W 2011 roku Kanye stworzył we współpracy z francuską manufakturą M/M ekskluzywną linię jedwabnych apaszek w limitowanej serii. Warianty dostępne w sprzedaży, powstały pod wpływem inspiracji pracami grafivznymi george-a Condo, które wykonał do albumu rapera „My beautiful Dark Twisted Fantasy”. Kanye West współprace także z marką Adidas, opierającej się na produkcji limitowanych butów sportowych „Adidas Yeezy Boos”. Pokaz kolekcji Yeezy Season 5 stworzonej przez Kanye Westa przy współpracy z firmą Adidas, raper prezentował w Nowym Jorku podczas New York Fashion Week. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę!

Image via Getty Randy BrookeImage via Getty Randy Brooke
kanye