W górach pojawił się pierwszy śnieg. To znaczy, że zima coraz bliżej. Lecz w tym roku nie daj się jej zaskoczyć! Już teraz zaopatrz się w dobrą, zimową kurtkę, aby nie marznąć. W tym roku postaw na parkę! Jest przede wszystkim ciepła, praktyczna, wygodna no i oczywiście modna! Niezastąpiona na chłodne dni, zapewni modny look i ogrzeje.

Pierwotnie parka była ubiorem dla żołnierzy, doskonale sprawdzającym się w niekorzystnych warunkach pogodowych. Jej historia sięga lat 50., kiedy to została zaprojektowana dla żołnierzy armii amerykańskiej. Stosowały ją min. siły zbrojne USA na Alasce czy w Korei. Po pewnym czasie przestała być zarezerwowana tylko dla żołnierzy i stała się częścią mody, inspirując światowej sławy projektantów.

Kurtka jest niezwykle praktyczna. Zapewnia ochronę przed zimnem i innymi niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Posiada kaptur, który osłoni głowę przed deszczem, śniegiem lub wiatrem. Model jest dość długi – do połowy uda z wydłużonym tyłem, dzięki czemu ochroni nasze plecy i nerki, których ochrona jest niezwykle ważna.. Decydując się na zakup parki, pamiętajcie, aby wybrać te, które mają grubą i nieprzemakalną tkaninę zewnętrzną. Popularne są z membraną gore-tex, która dodatkowo wzmacnia ochronę przed deszczem, wiatrem i wilgocią. Wewnętrzne wypełnienie było początkowo wypełniane naturalnym puchem. Dziś został on zastąpiony sztucznym, choć nadal można dostać parkę z naturalnym. Jej atutem jest duża ilość kieszeń, co czyni ją bardzo praktyczną. Wybierzcie również tę, która posiada podpinkę. Ponadto jest luźna, nie krępuje ruchów, dlatego też pod spód możemy ubrać nawet dodatkowy sweter (jeśli jesteście takimi zmarzluchamiJ).

W oryginalnej wersji parka ma kolor oliwkowy. Obecnie można kupić ją w wielu odcieniach kolorystycznych, począwszy od stonowanych kolorów jak beż, granat, czerń, po intensywniejsze i bardziej wyraziste np. czerwień, róż czy limonka. Model ten najlepiej sprawdzi  się w causalowych zestawach, z ciepłymi kozakami i jeansami.  Choć stanowi kolejny element zapożyczony z męskiej garderoby, może być również kobieca. Wystarczy zestawić ją z eleganckim botkami na szpilce i ocieplanymi legginsami. Do tego tunika i modny szal lub komin.

Parki damskie cieszą się powodzeniem już od kilku sezonów. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ łączą ze sobą funkcjonalność ze stylem. Nie dość, że są praktyczne, to także trendy. Jeśli jeszcze nie macie w swojej szafie tego legendarnego modelu, polecamy Wam zakupić. Z pewnością będziecie usatysfakcjonowane. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Klasyczna, w oliwkowym kolorze od Tommy Hilfingera lub marki Diesel. Ciekawy wybór stanowi parka moro z kolekcji Ralpha Laurena.

parka

Na parkę stawia m.in. Cara Delevingne, Heidi Klum, Rihanna oraz Kate Moss.

Cara parka Heidi klum parka rihanna parkaKte Moss parka