Szare, flanelowe spodnie to klasyka. Powinny się znaleźć w szafie każdego gentelmena. Dlaczego? Oto kilka powodów.

1.Uniwersalność:

Szary kolor jest uniwersalnym odcieniem, który komponuje się  z innymi odcieniami. Ponadto dobrze wygląda w połączeniu z innymi fakturami, o ile zachowany jest umiar.

2. Biznes i casual:

Jak wspomniałyśmy, flanelowe spodnie są uniwersalne. Jednak nie tylko dzięki możliwości połączenia z innymi fakturami czy kolorami, ale również poprzez zastosowanie ich zarówno w stylizacjach formalnych, jak i nieformalnych.

3.Tkanina na chłodnie dni:

Flanelowe spodnie świetnie sprawdzą się podczas chłodniejszych dni. Dzięki gramaturze materiału oraz wykorzystaniu w produkcji tkaniny wysokiej jakości włoskiej wełny, doskonale chronią właściciela przed chłodem i wilgocią. Ponadto są cieplejsze niż n. tradycyjne dżinsy, a  do tego bardziej komfortowe..

4.Dopasowanie do sylwetki:

Spodnie flanelowe w porównaniu do jeansów, są świetne w kwestii dopasowania do sylwetki.

5. Komfort:

Niewątpliwie zaletą flaneli jest komfort. Mimo odpowiedniej na chłodne dni gramatury, flanela jest niezwykle lekka i miękka. Dzięki temu nie odczuwa się dyskomfortu wynikającego z noszenia zbyt ciężkiego ubrania, a przy tym cały czas jest świetnie chroniony przed chłodem. Ponadto tkanina jest przyjemna w dotyku, przez co nie odczuwa się drapania tak charakterystycznego np. dla czystej wełny.