Pierwsza tegoroczna konferencja z cyklu „Piękna, bo szczęśliwa” już za nami. W poniedziałek, 12 stycznia 2015 roku w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, odbyła się konferencja „Piękna, bo szczęśliwa” dedykowana Amazonkom oraz kobietom zmagającym się chorobą nowotworową. Organizatorkami spotkania były: Łucja Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich, Agnieszka Świst – Kamińska, cool hunterka, założycielka Szkoły Męskiego Stylu oraz Ilona Adamska, redaktor naczelna „Imperium Kobiet” i „Law Business Quality”. 

Pierwsza konferencja z cyklu „Piękna, bo szczęśliwa” spotkała się z dużym zainteresowaniem. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób, sympatyków stowarzyszenia Amazonek i przedstawicieli mediów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Kalisz oraz Wiceprezydent Miasta Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała, która objęła patronatem honorowym konferencję „Piękna, bo szczęśliwa”.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na problem chorób nowotworowych występujących wśród kobiet oraz pomoc kobietom dotkniętym rakiem piersi w odbudowaniu poczucia własnej wartości, pewności siebie i kobiecości. Spotkanie umożliwiło również wymianę doświadczeń pomiędzy kobietami zmagającym się chorobą nowotworową.

Pomysł na zorganizowanie spotkania w formie eventu i warsztatów dla Amazonek wziął się z mojej wcześniejszej pracy z kobietami dotkniętymi chorobą nowotworową. Postanowiłam zorganizować spotkanie, w którym panie zapomną choć na chwilę o chorobie i poczują wsparcie ze strony innych pań oraz specjalistów, którzy będą przez cały dzień do ich dyspozycji – mówi Agnieszka Świst – Kamińska, współorganizatorka konferencji „Piękna, bo szczęśliwa”.

DSC_6448_as_Smart_Object-1Dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji cieszyły się warsztaty przygotowane przez zaproszonych prelegentów. Warsztaty rozpoczęły się od wystąpienia Anny Lasoty, przedstawicielki marki Mary Kay, która opowiedziała o istotnej roli pozytywnego nastawienia i zdrowego egoizmu podczas choroby i powrotu do zdrowia.

11370_s_600W kolejnym wystąpieniu Emilia Raszyńska – Czerkawska, trenerka zdrowia i żywienia, zwróciła uwagę na dietę, która pozytywnie wpływa na proces dochodzenia do zdrowia. Słuchacze warsztatów poznali m.in. zasady zdrowego żywienia, które zapobiegają tworzeniu się w organizmie stanów zapalnych.

Gościem specjalnym pierwszej konferencji z cyklu „Piękna, bo szczęśliwa” była Otylia Jędrzejczak, mistrzyni świata w pływaniu. Medalistka opowiedziała o roli motywacji i wiary w siebie w trudnych momentach życia. Inspirujące przemówienie, pełne ciekawych i humorystycznych anegdot z życia sportsmenki zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

DSC_6419_as_Smart_Object-1Cykl warsztatów zamknęło wystąpienie Agnieszki Świst – Kamińskiej, współorganizatorki konferencji „Piękna, bo szczęśliwa”, Cool Hunterki i założycielki Szkoły Męskiego Stylu. Wystąpienie dotyczyło psychologii kolorów, a także wpływu kolorów na nasze samopoczucie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również, jak prawidłowo łączyć ze sobą barwy i odpowiednio dobierać garderobę.

DSC_6470_as_Smart_Object-1Konferencję zakończyła aukcja obrazów pochodzących z internetowej galerii Be – Art ExclusiveGalerii Sztuki Joanny Sarapaty oraz koszulki zaprojektowanej przez Sylwię Majdan.

Licytację poprowadził Ryszard Rembiszewski, a zebrane fundusze zostały przekazane na działalność stowarzyszenia Amazonek.

DSC_6485_as_Smart_Object-1