Dziś o modzie mówi Sylwia Szewczyk, autorka bloga sylwiaszewczyk.com .

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Sylwia Szewczyk: Moda to nie tylko ciuchy. To dla mnie zabawa i ćwiczenie swojej kreatywności, a także forma wyrażenia siebie. Często to co na siebie założę jest uzależnione od mojego nastroju czy humoru. Moda nie jest najważniejsza ale to świetny dodatek do naszego wizerunku.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

– Jeszcze kilka lat temu moje spostrzeżenia na ten temat nie były najlepsze, ale teraz, patrząc na polskie ulice- chociażby te warszawskie, zauważam duży postęp na przestrzeni lat. Ludzie świetnie wyglądają, dbają o siebie i wyróżniają się z tłumu. Bawią się modą, wiedzą co w danym sezonie jest na topie i chętnie to wykorzystują.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

– Najczęściej jest to właśnie ulica. Inspirują mnie zwykli, przechodni ludzie i wszystko to co mnie otacza. Ale nie tylko. Podglądam topowe blogi, to jak modę wykorzystują zagraniczne blogerki. Czytam magazyny mody czy oglądam zdjęcia z fashion weeków.

-Jak określiłabyś swój styl?

– I to jest dobre pytanie haha 🙂 Na pewno zdecydowanie najlepiej czuję się w stylizacjach kobiecych, podkreślających sylwetkę, ale nie byłabym sobą gdybym na zakupy czy spacer z psem założyła szpilki. Na co dzień lubię czuć się wygodnie i komfortowo. Mieszam ze sobą różne style. Romantyczne, zwiewne spódnice łączę z butami w stylu grunge, a sportową bluzę lubię założyć do ołówkowej spódnicy i szpilek. Zatem mój styl jest różnorodny, uzależniony od danej sytuacji, dnia czy nastroju.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

– Chyba nie ma takiej rzeczy. Nawet jeśli teraz powiem, że czegoś nigdy nie założę, to za kilka miesięcy czy za rok może się to stać moim must havem w mojej garderobie. Tak było chociażby z kabaretkami. Jak tylko powróciły pomyślałam: „Nie! Kabaretki? Znowu? Przecież to kicz i tandeta. Nigdy!” I co? Teraz chętnie wykorzystuję je w swoich stylizacjach i dumnie noszę. Zatem nigdy nie mów nigdy!

A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

– Nie mogłoby w niej zabraknąć dżinsów. To rzecz, którą każda kobieta z pewnością ma w swojej szafie. Klasyczne dżinsy nigdy nie wyjdą z mody, a przy tym są świetną bazą do wielu stylizacji.

-Twoje życiowe motto?

– „Rób to co kochasz i nie patrz na innych”Jak najbardziej słuchaj rad, ale jeśli zaczniesz robić wszystko tak jak inni tego chcą to zaczniesz żyć dla innych, nie dla siebie.

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Sylwii.
sylwia-blog-18-10-2016-41