Dziś o modzie opowiada Paulina z bloga modaitakietam.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Paulina Szlagor; Moda istnieje dla mnie niejako w dwóch płaszczyznach. To sztuka, piękno, zaklęte w formie, kolorze, strukturze, materii. Ale ma ona i swoją stronę bardziej praktyczną jako sposób na wyrażenie siebie, swojego charakteru, nastroju, nastawienia do świata.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Moda w Polsce rozwija się bardzo prężnie, mamy świetnych projektantów, którzy osiągnęli już poziom światowy, jak Magda Butrym, Mariusz Przybylski czy Jarek Ewert. Tworzą piękne, dopieszczone, doskonałe jakościowo i cieszące oko kolekcje. Co do mody którą obserwuję wokół siebie czy na ulicach – Polki i Polacy ubierają się coraz lepiej, przywiązując wagę do jakości i detali. Coraz mniej kopiowania, coraz więcej oryginałów i oryginalności 🙂

Skąd czerpiesz inspiracje?

-Zewsząd – dosłownie. Potrafi mnie zainspirować osoba zauważona na ulicy, witryna sklepowa, jak i piękna sesja dla Vogue czy pokaz mody znanego projektanta. Często też inspiruję się kostiumami z filmowych klasyków sprzed dziesięcioleci, wspominając choćby moją prywatną ikonę stylu, Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”.

Jak określiłabyś swój styl?

-Mój styl to kobieca elegancja i klasyka wymieszana z tym, co mi w danej chwili w duszy gra. Latem głównie boho 🙂

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Zdarza mi się nosić i męskie swetry, szelki i krawaty, kapelusze, lubię ekstrawagancję więc ciężko mi określić. Na pewno jednak nigdy nie „założyłabym” podrobionej torebki znanej marki np. Louis Vuitton czy Gucci (nieznanej zresztą też, chyba, że nieświadomie 🙂 Jestem zdania, że jeśli kogoś nie stać na oryginał, nie ma po co udawać, że jest inaczej.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Moim totalnym must have… są jeansy i czarna ramoneska 🙂 Oryginalnie 🙂

-Twoje życiowe motto?

-Chyba nie ma takowego, staram się żyć w zgodzie ze sobą, tak, by nie krzywdzić innych ludzi.

Serdecznie dziękuję i zapraszam na bloga Pauliny.

Paulina 1