Dziś o modzie opowiada Izabela z bloga izabiela.pl .

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Izabela Majkut: Trendy modowe są dla mnie źródłem inspiracji, wybieram z nich to, co mi odpowiada, pasuje do mnie akurat tu i teraz i w jakiś sposób łączy się z moim charakterem bądź aktualnym nastrojem. Moda czy styl w ogólnym rozumieniu tego słowa stanowią dla mnie taki barwny dodatek do codziennego życia, są moim hobby i w pewnej mierze dodają mi pewności siebie.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Uważam, że dziewczyny w Polsce mają świetne wyczucie stylu, nie boją się też eksperymentować z trendami, będąc przy tym świadome tego w czym wyglądają dobrze. Na ulicach można też spotkać coraz więcej dojrzałych, bardzo zadbanych i eleganckich kobiet. Zmierzamy w kierunku, gdzie stawiamy na jakość, a nie ilość. Jeśli chodzi o Panów to tutaj też sporo się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat, jednak nadal jeszcze mają oni sporo do narobienia.

Skąd czerpiesz inspiracje?
-W każdej dziedzinie życia najbardziej inspirują mnie ludzie, nie inaczej jest w przypadku mody. Jestem wielką fanką Olivii Palermo, ale przeglądam również blogi modowe czy profile na Instagramie innych dziewczyn. Najbardziej jednak uwielbiam przyglądać się stylizacjom mijających mnie na ulicy ludzi. Lubię widzieć jak dana rzecz się prezentuje w codziennym życiu, a nie na manekinie czy idealnej w swoich wymiarach modelce.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Trudno mi w kilku słowach opisać swój styl, wydaje mi się, że nie jest jakiś odkrywczy.  Lubię wyglądać kobieco i elegancko, ale jednocześnie ubieram się dosyć wygodnie i praktycznie. Zdecydowanie uwielbiam szpilki oraz sukienki, głównie te krótkie, ale coraz częściej sięgam po długość midi. Ulubioną moją tkaniną jest zaś koronka. Nigdy też ślepo nie podążam za aktualnie panującymi trendami, stawiam raczej na rzeczy, które zagoszczą w mojej szafie na dłużej niż jeden sezon.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Uważam, że każdy element garderoby odpowiednio dobrany może wyglądać dobrze, więc nigdy nie mówię nigdy.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Dobrze dobrane dżinsy to podstawa. Tak  samo z resztą jak biała bluzka czy T-shirt, mała czarna i szpilki nude. Nie wyobrażam sobie swojej szafy bez tych rzeczy.

Twoje życiowe motto?

-„Bądź zmianą, którą chciałbyś ujrzeć w świecie” ten słynny  cytat Gandhi’ego jest dla mnie życiowym mottem. Zbyt często żyjemy życiem innych osób, skupiając się na osądzaniu ich przekonań, wartości czy postępowania, mysląc, że ich świat (albo najlepiej cały świat) powinien wyglądać właśnie tak, jak akurat nam się wydaje. Próbujemy u innych naprawiać to, co u nas samych nie działa. Dlatego ja uważam, że najwięcej dobrego jesteśmy w stanie zdziałać inspirując innych swoimi działaniami i postępowaniami.

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Izabeli.