Własny ślub to wyjątkowy wydarzenie, którego wspomnienia pozostają z nami na zawsze. Ważną częścią wielomiesięcznych, intensywnych przygotowań jest wybór stroju. Skompletowanie efektownego, a jednocześnie komfortowego zestawu jest nie lada wyzwaniem, nawet dla trendsettera z doskonałym wyczuciem smaku. W trendach ślubnych moda męska elegancka miesza się z nowoczesnymi trendami, tworząc świeży i atrakcyjny mariaż. Z myślą o wszystkich mężczyznach, którzy staną niebawem przed ołtarzem, odwiedzamy sklep z garniturami w poszukiwaniu inspiracji. Jakie zestawienia królują wśród panów młodych w tym sezonie? O czym warto pamiętać, wybierając garnitur i koszulę na ślub? Sprawdź!

Moda męska elegancka w ślubnym wydaniu

Ponadczasowa moda męska elegancka – smoking

W konwencję przyjęcia ślubnego organizowanego w stylu glamour, minimalistycznym lub klasycznym wpisuje się smoking – niezwykle efektowny, stonowany strój, który każdego mężczyznę zamienia w wytwornego gentlemana. Czym smoking różni się od garnituru? Przede wszystkim krojem marynarki. Marynarka smokingowa jest najczęściej zapinana na pojedynczy rząd guzików. Z przodu zdobią ją klapy szalowe lub ostre. Co ważne, nie posiada rozcięcia z tyłu (szlicy). Marynarka i spodnie szyte są zawsze z ciemnej (czarnej, rzadziej granatowej) tkaniny o lekko połyskującym wykończeniu. Zestawu dopełnia biała (zawsze!) koszula z charakterystycznym, łamanym kołnierzykiem (nieco rzadziej modelem typu kent) połączona z muszką. Niebanalnym elementem smokingu jest szeroki, jedwabny pas (tak zwany pas hiszpański) zastępujący klasyczny pasek.

Smoking jest strojem o niemal najwyższym stopniu formalności. Nad nim znajduje się jedynie frak, który znacząco stracił już na popularności.

Jasne kolory na letni ślub

Letnie śluby plenerowe rządzą się swoimi prawami. Na przyjęciach organizowanych na świeżym powietrzu, wśród tętniącej życiem zieleni, panuje nieco luźniejsza atmosfera niż na wytwornych salach balowych. Swoboda sprzyja eksperymentom modowym. Może warto zrezygnować z ciemnego garnituru na rzecz lekkiego modelu w modnym, jasnym kolorze? Tegorocznym hitem wśród panów młodych są garnitury w kolorze błękitnym, piaskowym i jasnobrązowym. Marynarka i spodnie w jasnej tonacji nadają stylizacji świeżości i lekkości.

Styliści na sezon letni proponują również zestawy koordynowane – komplety składające się ze spodni i marynarki w odmiennych kolorach lub odcieniach. Umiejętnie dopasowany zestaw koordynowany może znakomicie wymodelować sylwetkę – „odciążyć” nieco masywną górę lub dodać lekkości dolnym partiom.

Burgund i butelkowa zieleń – stonowane kolory idealne na jesień

Głębokie bordo, czekoladowy brąz i niezwykle twarzowa, butelkowa zieleń? Dlaczego nie! Garnitury w ciemnych, ale oryginalnych kolorach będą królować na weselach w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. Zdecydowane kolory dodają każdemu mężczyźnie klasy.

Moda męska elegancka z twistem

Chcesz nieco przełamać monochromatyczne zestawienie? Panom pragnącym zabawić się konwencją proponujemy wprowadzić do stylizacji wzory – poszetkę i muszkę z motywem paisley, kamizelkę w kratę albo marynarkę z żakardowej, dekoracyjnej tkaniny. Stylizację oprzyj na trzech kolorach. Wprowadzenie zbyt wielu barw i wzorów wprowadzi do stylizacji chaos.

Jakość równa się wygoda

Ślub, a następnie wesele, to rollercoaster emocji. Zadbaj o to, abyś w garniturze czuł się swobodnie, lekko i komfortowo. Stres i szaleństwo na parkiecie potęgują pocenie. Unikaj odzieży ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Na ważne wydarzenie wybierz odzież i dodatki z wysokiej jakości materiałów: bawełnianą koszulę, obuwie z miękkiej skóry (na przykład jagnięcej) oraz garnitur z wełny, lnu, wiskozy lub z dodatkiem jedwabiu. Starannie dopasuj rozmiar wszystkich elementów. Podczas przymiarek podnieść ręce do góry i przykucnij kilka razy – odzież, w której będziesz tańczyć, nie powinna krępować ruchów. Pamiętaj o tym, że jedynym słusznym wyborem na ślub i inną formalną uroczystość, nawet w szczycie sezonu letniego, jest koszula z długim rękawem.

Sklep z garniturami – pomoc doświadczonych stylistów

W przypadku męskiego stroju formalnego, zwłaszcza na tak wzniosłe wydarzenie, jakim jest własna ceremonia ślubna, nie ma miejsca na przypadek. Drobny błąd może odebrać stylizacji urok, a Tobie – swobodę i komfort. Chcesz mieć pewność, że zbyt obszerna marynarka, niewygodne buty albo krawat włożony do koszuli, do której pasuje wyłącznie mucha, nie popsują Ci zabawy? W takim razie skorzystaj z rad profesjonalistów. Giacomo Conti to polski sklep z garniturami projektowanymi z dbałością o najmniejsze detale. W salonach stacjonarnych czekają na Ciebie doradcy, którzy o tajnikach męskiej elegancji wiedzą wszystko. Kolekcja składa się z lekkich garniturów wpisujących się w najświeższe trendy oraz klasycznych modeli, które wpisują się w ponadczasowe kanony. Usługa przeróbek krawieckich pozwala dopasować odzież do budowy anatomicznej każdego pana.