Wizytówką każdego prawdziwego gentelmena jest odpowiednio dobrany strój – przede wszystkim dobrze skrojony i dopasowany garnitur. Jednak nie tylko ubiór jest ważny, a cały wizerunek mężczyzny, do którego należy również fryzura czy broda. Dlatego warto zwrócić uwagę na błędy popełniane podczas golenia, których efektem mogą być m.in. widoczne zranienia, zaczerwienienia, podrażnienie skóry.

  1. Brak rutynowego golenia.

Zaplanowanie golenia jest bardzo ważne. Wyobraź sobie sytuację, że dzwoni szef odnośni spotkania, które odbędzie się za godzinę. Wystarczająco czasu poświęcisz na dobór odpowiedniego ubrania, a do tego dojdzie golenie. W takim stresie i pośpiechu wszystko wykonuje się z mniejszą skutecznością. Dlatego wprowadź golenie do swojego harmonogramu pielęgnacji.

  1. Brak odpowiedniej pielęgnacji przed i po goleniu.

Wielu Panów omija kwestię pielęgnacji i nie używa jakichkolwiek kosmetyków przed bądź po goleniu. To błąd. Kremy przed czy po goleniu mają za zadanie nawilżyć podrażnioną skórę. Nie zapominaj o nich!

  1. Niewłaściwe kosmetyki.

Odpowiedni dobór kosmetyków do rodzaju skóry jest niezwykle ważny.  Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest podrażniona po użyciu danej pianki bądź kremu, sprawdź czy aby na pewno nadaje się do twojego rodzaju skóry. Jeśli nie, to zmień.

  1. Zły kierunek golenia.

Podczas golenia bierze się pod uwagę kierunek wyrastania włosków. Przed goleniem, określ swój zarost, jego kierunek i dopiero rozpocznij czynność golenia.

  1. Zbyt duży nacisk na skórę.

Podczas golenia bierze się pod uwagę kierunek wyrastania włosków. Przed goleniem. Pamiętaj, że golenie to nie sport siłowy. Nie możesz za mocno przyciskać maszynki do twarzy, bo możesz się zaciąć lub podrażnić skórę. Określ swój zarost, jego kierunek i dopiero rozpocznij czynność golenia.