Popularność kamieni szlachetnych wciąż jest ogromna i choć dziś bardziej podziwiamy ich piękny blask, to jednak nadal wierzymy, że posiadają one daną moc, która chroni nas i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, a nasze życie staje się barwniejsze. Powiada się , że Rubin stanowi króla wręcz Boga wśród wszystkich klejnotów. A jakie jest jego znaczenie? Przed czym chroni, co daje i kto go powinien nosić?

rubin

Rubin to kamień o pięknej i głębokiej czerwonej barwie. Ma to związek z jego magiczną siłą, która wiąże się z głębokimi uczuciami. To jeden z tych minerałów, które najsilniej oddziałuje na wiele sfer życia równocześnie. To symbol wielkiej i nieograniczonej namiętności, prawdziwej, trwałej i czystej miłości. Na równi stawia zarówno erotyzm jak i prawdziwe uczucie. Jako kamień namiętności poprawia jakość seksu, więc jest idealny dla par, które pragną pożądania. Wszelkie działania kamienia mają związek z jego barwą – rubin potrafi bowiem wspomóc słabe serce, pozbywa się bóli menstruacyjnych, zakażeń, zabija gorączkę, leczy dolegliwości związane z krążeniem. Także Wpływa na szybszą regenerację organizmu po chorobach, w szczególności po zawale serca. Ponadto rubin posiada energii, która przedłuża życie człowieka do maksimum . Jest idealny dla osób szukających sensu , bowiem zostaje im przywrócona pasja oraz chęć działania. Rubin zapewnia także prostsze i przyjemniejsze życie. Osobom, które myślą negatywnie odbudowuje wiarę i optymizm. Sprawia, że stają się odważni i zaczynają czuć sens życia. Rubiny oddziałują na obfitość naszego związku intymnego oraz przyciągają do nas pozytywnych ludzi i zdarzenia. Noszony jako amulet lub talizman w szczególny sposób chroni człowieka przed złem i przynosi szczęście. Aby wzmocnić jego moc oprawia się rubiny w złoto i nosi jak najbliżej skóry, tak aby jej dotykał.

rubin1

Rubin uważany był również za kamień dobrobytu, był często noszony przez arystokrację – w niektórych kulturach wierzono, że dzięki posiadaniu rubinu nie straci się swojego bogactwa. Do dziś nosi się rubin , aby zwiększyć stabilność oraz pewność swoich dochodów i podejmować słuszne decyzje w sprawach biznesowych.

Rubin podarowany przez partnera swojej kobiecie oznacza wielką miłość, namiętność oraz pożądanie.

Rubin jest przypisany takim znakom zodiaku jak: Lew, Baran, Skorpion.