Wybierając biżuterię niektórzy zwracają uwagę na moc i znaczenie poszczególnych kamieni. Dlatego też stworzyliśmy cykl znaczenie kamieni szlachetnych, by przedstawić jak te małe niepozorne kamienie, które prócz dodawania blasku każdej z Was, faktycznie mogą pomagać w osiągnięciach, poprawiać nastrój, czy też wzmagać określone cechy . Dziś kilka słów o cytrynie.

Cytryn jest bardzo rzadką, żółtą odmianą Kwarcu. Mówi się o nim jako  „Kamień sukcesu”, bowiem zapewni powodzenie w nowych inicjatywach, projektach, przy zakładaniu firmy, czy podejmowaniu innej ważnej decyzji zawodowej. Cytryn posiada energię, która pozytywnie oddziałuje na osoby, które rozpoczynają w swoim życiu nowa pracę lub projekt, inwestujące znaczne środki finansowe i podejmujące w związku z tym ryzyko. To kamień dla osób przedsiębiorczych, które lubią ciągłe zmiany i realizację wielu zadań., którym potrzeba logicznego myślenia i silnej motywacji. Cytryn dodaje także odwagi podczas prowadzenia biznesu. Dlatego warto założyć biżuterię z cytrynem podczas rozmów kwalifikacyjnych  czy rozmów zawodowych. Krystalizuje myślenie, w związku z czym otwiera intelektualnie i ułatwia zdanie ważnych egzaminów i przejście kursów. Cytryn charakteryzuje osoby, które chcą łączyć swoje życie zawodowo z pasją, które nie chcę tracić energii na wyznaczone im z góry zadania. To kamień dla tych, którzy czują w sobie duże pokłady energii kreatywnej chcą czerpać z pracy przyjemność. Cytryn jest także kamieniem dobrobytu. Przyciąga wiele dobrych okazji czy zdarzeń oraz odpowiednich ludzi pomocnych w naszym rozwoju zawodowym, awansie, rozkręceniu własnej firmy czy w wyjściu z kryzysu finansowego. Także współpraca z innymi ludźmi będzie układała się po naszej myśli, gdyż kamień ten uchroni przed negatywnymi wpływami z otoczenia.

cytrn1

Cytryn sprzyja utrzymaniu stabilności i bezpieczeństwa w sferze materialnej oraz satysfakcji z życia zawodowego.

W kwestii zdrowia cytryn poprawia system krążenia, pracę gruczołów limfatycznych, nerek, moczowodu, komórek mózgowych oraz przemianę materii. Pomaga usuwać zatrucia krwi, zwłaszcza w czasie zapalenia wyrostka robaczkowego czy gangreny. Przykładany w okolicy trzustki lub noszony bezpośrednio na ciele, poprawia wydzielanie insuliny i przynosi ulgę cukrzykom.

Cytryn jest przeznaczony dla Lwa, Bliźniąt i Panny. Jeśli dostaniecie go Panie od swojego partnera, oznacza to, że partner życzy Wam samych sukcesów w życiu zawodowym i wspiera Was duchowo w podejmowanych decyzjach w kwestiach zawodowych.