Moda męska stała się inspiracją dla kobiecej garderoby już dawno temu. To właśnie z niej wyjmujemy garnitury, oversizowe płaszcze i marynarki, obszerne kamizelki czy koszule. Jednak tym męskim stylizacjom towarzyszy kobiecy kontrapunkt w postaci szpilek, wyrazistych ust, biżuterii czy też paska podkreślającego talię.

Męski styl cieszy się popularnością już kolejny sezon, dlatego projektanci stylizują damskie kolekcje na wzór męskich. Nie ma wątpliwości, że największą popularnością cieszą się Boyfriend jeans, spodnie zapożyczone z męskiej szafy. Podbijają pokazy mody i królują na wybiegach już kilka sezonów! Oczywiście są pewne różnice między męską garderobą a damską w stylu męskim. W modzie męskiej garnitur musi być odpowiednio skrojony. Natomiast w wydaniu kobiecym marynarki mają być nieco za duże. Ponadto można łączyć różne style i szaleć z kompozycją kolorystyczną. Oprócz marynarek chętnie sięgamy również po koszule. Najlepiej długie i obszerne, które mogą pełnić nawet funkcję sukienki! Z mody męskiej zapożyczono również do damskiej garderoby krawaty. Myśląc o krawacie, mamy w głowie wizerunek biznesmena, gentelmena. Choć krawat w modzie damskiej można wykorzystać również do eleganckiej stylizacji, to stanowi element również stylu nieformalnego. Panie chętnie również noszą szelki. Nie tylko po to, aby podtrzymywały spodnie, ale przede wszystkim jako dodatek do stylizacji. Oczywiście każda stylizacja w męskim stylu, powinna mieć jeden bardzo kobiecy kontrapunkt w postaci np. czerwonej szminki, pasa podkreślającego talię czy okazałe biżuterii. Bardzo ciekawe stylizacje w stylu męskim tworzy Lilly Marlenne. Zobaczcie sami.

 męski styl blogerka