Falbany kojarzą się z subtelnym romantyzmem, wiosenno-letnim klimatem. Jednak czas najwyższy zmienić takie myślenie! Otóż falbany stanowią niewątpliwie wiodący trend w sezonie jesień-zima. Pokochali je projektanci i miłośnicy mody!

Ten wiosenno-letni trend w jesiennym wydaniu z pewnością jest bardziej wyrazisty. Zaś rozmiary falban i ich ilość  często przerażają, to jednak ciemne zestawienie kolorystyczne czy ciężkie tkaniny do tego typów fasonów, równoważą romantyzm falban.

Falbany znajdują się niemalże wszędzie: na wykończeniach spódnic, przy rękawach, na bokach spodni, przy dekoltach, a nawet na ramiączkach sukienek. Falbianiaste wykończenia oraz wstawki możemy znaleźć zarówno na szyfonowych bluzkach,  jak i cięższych bawełnach i popelinach, a także na wełnach oraz wielu dodatkach. Pokochali je projektanci, co można było zaobserwować podczas Fashion Week w Mediolanie czy Paryżu. W pokazie Ralpha Lorena falbany tworzyły fantazyjny o obszerny żabot tuż pod szyją. sporo wariacji można było zobaczyć również w projektach Balmain. Zaś Junya Watanabe postawił na konstrukcyjne formy 3 D

Zatem jeśli tęsknicie za  sukienkami i bluzkami, ozdobionymi falbanami, które zmysłowo opadają na ramiona koniecznie wyjmijcie je z szafy! Możecie je spokojnie nosić jesienią. Wystarczy połączyć je z wysokimi kozakami, trenczem czy futrem. Bluzkę z falbanami można zestawić z jeansami, botkami za kostkę.

falbany-2