Wraz ze zmianą pogody zmieniają się nasze codzienne stylizacje. Często mamy problem z wybraniem odpowiedniego stroju do pracy. Zastanawiamy się co ubrać, aby strój nie był zbyt wyzywający. Dziś  podamy Wam kilka porad dotyczących stroju biznesowego na wiosnę.

Dobór odpowiednich ubrań to nie lada wyzwanie. Punktem wyjścia w kompletowaniu garderoby biznesowej jest oddzielenie sfery prywatnej od biznesowej. Determinantą naszego wyglądu w firmie jest obowiązujący dresscode. W zależności od miejsca pracy, dresscode może być mniej lub bardziej rygorystyczny. Ważne jest, aby przy nie łamaniu reguł dresscodu, ubrać się stylowo i jednocześnie czuć się swobodnie. Strój przede wszystkim ma być schludny. Nie nosimy rzeczy brudnych, pogniecionych. Po drugie strój musi być dopasowany.

Dobierając  garderobę biznesową wyróżniamy grupę kolorów, które są mniej lub bardziej korzystne ze względu na ich symbolikę i rodzaj wpływu wywieranego na otoczenie. W okresie wiosennym śmiało można postawić na jasne, pastelowe kolory. W tym sezonie najmodniejsze będą delikatna wanilia, morela, błękit, przytłumiony róż czy lilia.

Oprócz koloru, w doborze garderoby biznesowej istotna jest także tkanina. Najlepiej postawić na tkaniny naturalne, które zapewniają długotrwały, świeży oraz elegancki wygląd garderoby. W okresie wiosennym warto zdecydować się na tkaniny jedwabne, bawełniane i len. płótno lniane– najlepiej z dodatkiem syntetyku, o różnorodnym splocie, świetne na spódnice i sukienki oraz wiosenne i letnie garnitury.

Tej wiosny modne są szerokie spodnie. Warto więc sięgnąć po szwedy z zaznaczonym mocno kantem. Dobrze się będą komponowały z białą koszulą i żakietem lub płaszczem. Wybierając płaszcz zdecyduj się na dyplomatkę lub trencz. Wybierz te jasne odcienie. Zawsze nosimy rajstopy lub pończochy bez względu na pogodę i okoliczności. Najlepiej, gdy są w naturalnych lub stonowanych kolorach. Latem nosimy jaśniejsze i cieńsze.

 bines 1 biznes 3 biznes