Odpowiednia pielęgnacja naszego ciała jest niezwykle istotna. Codzienne balsamowanie nawilża nasza skórę, odżywia i regeneruje. Jednym z produktów do pielęgnacji ciała są masła. Dziś bierzemy je pod lupę.

MASŁA KOSMETYCZN

Masło kosmetyczne to produkt, który przeznaczony jest do pielęgnacji ciała. Jednakże różni się o balsamów m.in. konsystencją – gęsta i bardziej tłusta. Składniki zawarte w masłach są bardziej skoncentrowane. W związku z tym polecane są przede wszystkim osobom, które potrzebują silnej pielęgnacji i nawilżenia. Masła natłuszczają naskórek, a także regenerują go. Skóra pozostaje gładka. My polecamy naturalne,nierafinowane, najwyższej jakości,masło kakaowe oraz shea od manufaktura kosmetyczna.

Masło kakaowe:
Jego największą zaletą jest to, że c=ma całkowitą biozgodność z ludzką skórą, nie uczula i nie podrażnia. Dlatego mogą go stosować osoby, które mają nawet bardzo wrażliwą cerę. Masło kakaowe chroni skórę przed wysuszeniem, tym samym świetni natłuszczając. Ponadto odżywia skórę. Co więcej, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.
Masło shea:
Masło shea, znane także jako masło karite, produkowane est z orzechów drzew masłosza Parka. drzewa te rosną w Afryce, a ich owoce są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Maso shea świetnie kondycjonuje, natłuszcza oraz nawilża nasza skórę. Ponadto przyśpiesza gojenie się ran, a także łagodzi podrażnienia skóry i stany zapalne. Dodatkowo wzmacnia such i łamliwe włosy, a także zapobiega rozdwajaniu się końcówek.