Michael Jackson wyróżniał się nie tylko wspaniałą muzyką, osobowością, ale również niepowtarzalnym stylem. Nie ma więc wątpliwości, że zrewolucjonizował nie tylko muzykę XX wieku, ale także modę.

Michael Jackson niewątpliwie obdarzony był wyjątkowym talentem. Jednak oprócz muzyki, fascynował swoim wyjątkowym i niepowtarzalnym stylem. Styl artysty muzyki pop kojarzy nam się przede wszystkim z przepychem i błyskiem. Do niezapomnianych dodatków Jakcsona z pewnością możemy zaliczyć rękawiczki z cekinami, ozdobne, wojskowe marynarki, skórzane kurtki w, a także białą fedorę, która znalazła się w klipie do „Smooth Criminal”. Nie można zapomnieć o okularach pilotkach, a także białych skarpetkach do czarnych mokasynów.

Micheal był i wciąż jest inspiracją dla wielu projektantów, którzy cenili go za to, że potrafił przełamać modowe tabu, łączyć klasykę ze stylem ulicy. Po jego śmierci, projektanci hołdują jego styl. W kolekcji Maison Margiela mogliśmy zobaczyć kurtkę, inspirowaną „Thrillerem”. Na wybiegu pojawiły się również obcisłe, czerwone spodnie. W 2009 Balmain stworzył kolekcje wyjątkowo mocno zdobionych wojskowych kurtek. I choć w 2011 zmienił się dyrektor kreatywny marki, to klimat w stylu Jacksona można zauważyć do dziś. Można to było zauważyć m.in. w kolekcji Balmain x H&M, gdzie pojawiły się bluzy z poduszkami na ramiona, białe garnitury i wojskowe buty. Również w 2009 roku kolekcję inspirowaną stylem artysty, stworzył Yohij Yamamoto. W 2013 roku, brytyjski projektant kapeluszy Philip Treacy, stworzył kolekcję, która nawiązywała do stylu Michaela. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć nowe wersje koszulek z „Thrillera”, a także kombinezon w stylu astronauty z „HIStory Tour”/ Nie zabrakło również butów za kolano z „Bad”. Michael to także inspiracja dla gwiazd. Po jego śmierci Lady Gaga założyła jego starą kurtkę , a Beyonce wystąpiła w militarnym stroju, który nawiązywał do stylówki artysty z jego show podczas rozgrywek w 1993 roku.

rs_560x225-130625111144-1024.MichaelJackson.mh.062513

Źródło: National Photo Group; AP Photo