Skóra wokół oczu w porównaniu z innymi partii skóry twarzy jest bardzo cienka i delikatna, szybko ulega procesom starzenia się skóry i częściej ulega podrażnieniom. Dzieje się tak, ponieważ jest w niej  mało gruczołów łojowych, co sprawia, że te okolice są bardziej przesuszone. Wiele kobiet, zwłaszcza młodszych, nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do pielęgnacji okolic oczu, co jest błędem. O tą partię twarzy powinno się zacząć dbać najpóźniej w wieku 20 lat. Dziś podpowiemy jak dbać o okolice oczu.

Demakijaż:

W pielęgnacji skóry okolic oczu bardzo ważny jest codzienny  i dokładny demakijaż. Należy używać odpowiednich preparatów, przeznaczonych do rodzaju naszej cery. Mogą to być mleczka, płyny do demakijażu oczu lub płyny micelarne. Wszystkie są łagodne i nie podrażniają oczu. Wybieraj produkty, które zawierają jak najwięcej substancji nawilżających. Podczas usuwania makijażu, nie pocierać powiek ani nie rozciągają skóry wokół oczu.  Do demakijażu używaj gotowych płatków kosmetycznych lub chusteczek higienicznych

Krem pod oczy:

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy produktem do demakijażu, czas na krem. Na rynku dostępne są kosmetyki d pielęgnacji oczy w postaci żelu, kremu lub serum. Preparaty te bogate sa w składniki biologiczne takie jak: proteiny, lipidy, ceramidy. Kremy te różnią się od kremów do twarzy tym, że zawierają niewielkie ilości substancji zapachowych i konserwantów. Dzięki temu nie podrażniają skóry. Regularna pielęgnacja zaowocuje to dobrym stanem skóry, odpowiednim nawilżeniem oraz odżywieniem naskórka. Dzięki temu opóźnimy proces starzenia się skóry.

A jak wybrać odpowiedni krem?

Przede wszystkim bierzemy pod uwagę nasz wiek. Mając 20-30 lat arto zainwestować w krem o działaniu głęboko nawilżającym, bogatym w witaminę A i E, co pozwoli na utrzymanie właściwego napięcia i nawilżenia naskórka. Po 30. roku życia inwestujemy w kremy o działaniu nawilżającym, odżywczym oraz przeciwzmarszczowym. W takich kremach znajdują się składniki stymulujące skórę do odbudowy kolageny, a także przeciwutleniacze A, C i E. Mając 40 lat wybieramy preparaty, które mają intensywniejsze działanie nawilżające, odżywcze oraz przeciwzmarszczkowe. Ich zadaniem jest zapobieganie pogłębienia istniejących już zmarszczek. Dodatkowo w składzie tych kosmetyków są składniki odbudowujące jak kwas hialuronowy i ceramidy. Panie w okolicach 50 powinny zainteresować się kremami z dodatkiem fitohormonów. Jeżeli macie bardzo wrażliwą skórę w okolicach oczu lub jesteście skłonni do alergii, wybierajcie kosmetyki o działaniu łagodzącym i kojącym. Warto wtedy poradzić się dermatologa.