Latem nasze włosy wymagają szczególnej pielęgnacji oraz ochrony, która ma na celu zabezpieczyć je przed szkodliwymi czynnikami. Jak należy o nie dbać?

Jakie czynniki wpływają źle na nasze włosy latem?

1.Promienie słoneczne

Pod wpływem promieni słonecznych otwierają się łuski włosów, będące naturalną osłoną pasm przed czynnikami zewnętrznym. Konsekwencją tego jest to, iż pro,mienie ultrafioletowe wnikają do wnętrza włosa, tym samym niszcząc jego warstwę korową. W efekcie włosy stają się przesuszone, łamliwe i matowe. Co więcej, pod wpływem promieni UV utlenia się melanina, której braku są przyczyną rozwoju wolnych rodników.

2.Woda

Włosy niszczone są również przez wodę. Jej krople działają jak soczewka skupiająca promienie UV. W efekcie dochodzi do uszkodzenia włókien keratynowych – głównego budulca włosów.

Jak dbać o włosy latem?

1.Nakrycie głowy

Jeśli masz zamiar przebywać przez na zewnątrz, postaw na nakrycie głowy, które osłoni przed działaniem promieni słonecznych. kapelusz czy chustka to również świetny dodatek do stylizacji

2.Mycie włosów po kąpieli wodnej

Po każdym pobycie na plaży i kąpieli wodnej, koniecznie umyj włosy, aby usunąć piasek oraz sól morską.

3.Nie wychodź z mokrą głową

Pamiętaj, aby nie wychodzić z domu z mokrą głową. promienie słoneczne źle na nie będą działały.

4.Wizyta u fryzjera

Koniecznie umów się na wizytę u fryzjera i skorzystaj ze specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niech pierwsza wizyta odbędzie się przed wakacjami. Wtedy podetnij końcówki.

5.Stosuj odpowiednie kosmetyki

Zaopatrz się w zestaw produktów, które mają na celu ochronę przed promieniami UV.

6. Pamiętaj o regeneracji

Nie zapomnij o odżywieniu i regeneracji włosów. Postaw na naturalne maski, możesz te domowej roboty.

7.Dieta

Nie zapomnij o tym, aby dobrze się odżywiać. W ten sposób dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

A Wy jak dbacie o włosy latem?