Rowerek biegowy to jeden z najpopularniejszych gadżetów dla dzieci w ostatnim czasie. Dlaczego warto kupić rowerek biegowy? Oto kilka powodów.

dlaczego warto kupić rowerek biegowy

Czym jest rowerek biegowy?

Rowerek biegowy, który potocznie nazywa się również biegówka, przypomina swoim wyglądem tradycyjny model. Jednak fundamentalną różnicą jest brak pedałów. Dziecko siedzi na siodełku, a przemieszcza się poprzez odpychanie się od podłoża. Podczas jazdy, stara się zachować równowagę, sam decyduje o przyśpieszeniu i steruje kierownicą. Stanowi świetną metodę do nauki przed jazda na tradycyjnym rowerze. Dziecko uczy się równowagi, a także kierowania. Co więcej, maluchy traktują jazdę na biegówce jako zabawę. To także swego rodzaju aktywność fizyczna, która jest niezbędna w codziennym życiu.

rowerek biegowy dlaczego warto

Dlaczego warto kupić rowerek biegowy?

Rowerek biegowy niesie za sobą wiele korzyści.  Przede wszystkim rozwija dziecko. Dlaczego warto kupić rowerek biegowy? oto najważniejsze powody:

  • poprawia koordynację, siłę, a także wytrzymałość,
  • ma pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny,
  • uczy dziecko ocenić odległość, prędkość, jak i orientacji w terenie,
  • stanowi doskonałe narzędzie  do ćwiczenia reakcji równoważnych,
  • uczy samodzielności,
  • stanowi przygotowanie do nauki jazdy na tradycyjny rowerze,
  • dziecko uczy skupiania na danej czynności.

Ponadto doskonale sprawdza się na wielu terenach.

czy warto kupić rowerek biegowy

Gdzie można kupić rowerek? – Modele od Kinderfeets

Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych modeli rowerków biegowym. Jednym z najlepszych wyborów, są modele marki Kinderfeets, wykonane z ekologicznego drewna brzozowego, pozyskanego z odnawialnych źródeł. Natomiast opony bezdętkowe są całkowicie biodegradowalne. Co więcej, wraz z organizacją Trees for the Future Kinderfeets sadzi jedno drzewo za każdy sprzedany rowerek. Marka została również nagrodzona Toy Man® Eco-Recognition Seal, czyli odznaczeniem przyznawanym produktom i usługom przyczyniającym się do rozwiązywania problemów ekologicznych. Dla mniejszych dzieci warto wybrać modele, które mają z tyłu dwa kółka. W późniejszym czasie, gdy dziecko będzie starsze, można zamienić na jedno kółko z tyłu. Genialne, prawda? 🙂 Rowerek biegowy idealnie sprawdzi się także jako pomysł na prezent z okazji roczku czy innych wydarzeń!