Założycielka Szkoły Męskiego Stylu, Agnieszka Świst-Kamińsk, po raz kolejny miała przyjemność, jako ekspert, udzielić komentarz dla portalu Trójmiasto Deluxe. Tym razem Style Coach i Cool hunter mówiła o luksusowych perfumach i ich składzie.

„Perfumy to kompozycja kilkunastu różnych aromatów. Obecnie w  przemyśle perfumeryjnym stosuje się coraz więcej syntetyków. Jednak najdroższe pozostają wciąż pachnidła, które zawierają naturalne mieszanki. Luksusowe zapachy to zapachy najwyższej jakości, składające się z najszlachetniejszych składników. Zapachy niszowe są jednocześnie naturalne, co oznacza, że w swoim składzie mają olejki pochodzenia roślinnego, a nie ich syntetyczne substytuty. Bardzo często są one rzadkie i trudno dostępne. Do takich składników należy np. róża stulistna z Grasse, która kwitnie zaledwie przez trzy tygodnie w roku. Koszty produkcji są tu bardzo wysokie, dlatego jest bardzo rzadko spotykana. Nie można nie wspomnieć o irysie. Olejek irysowy wytwarza się w procesie destylacji kłączy (a nie kwiatów) rośliny. Pozyskanie olejku jest czasochłonne i w związku z tym dość kosztowne. Z tego powodu absolut z irysa uznaje się za najdroższy składnik perfum i jest wykorzystywany tylko w najbardziej ekskluzywnych perfumach. Piżmo to kolejny składnik, który jest drogą, ale i jedną z najtrwalszych nut zapachowych. I na sam koniec – ambra, która również jest dość drogim składnikiem. Powstaje w jelitach kaszalotów. Substancja ma na celu ochronę wielorybów przed ostrymi dziobami trawionych kałamarnic. Co pewien czas wieloryb wydala ambrę, która często wyrzucana jest na brzeg. Wykorzystuje się ją do utrwalania zapachów. Pamiętajmy jednak, że oprócz składników o luksusowym charakterze perfum świadczą również flakony, często zdobione kamieniami szlachetnymi i złotem, a także brak marketingu”

Serdecznie dziękujemy Trójmiasto Deluxe za zaufanie i zapraszamy do przeczytania całego artykułu, który znajduje się na stronie.