Dziś pod lupę bierzemy kolejną sylwetkę – jabłko.

Panowie o tej figurze posiadają stosunkowo duży brzuszek tzw. brzuch piwny. Zazwyczaj są niscy, mają krótkie nogi, a szerokość bioder jest proporcjonalna do szerokości ramion. Panowie o tej sylwetce powinni nosić ubrania, które optycznie wysmuklą lub wydłużą sylwetkę. W tej roli sprawdzą się świetnie koszulki i bluzy z dekoltem w serek. Odpowiednie są również dłuższe marynarki (ale niezbyt długie!), które zasłonią pośladki oraz brzuch. Noś wyłącznie model jednorzędowy, zapinany na jeden lub dwa guziki. Długość marynarki powinna sięgać maksymalnie do pupy. Dłuższe fasony, niepotrzebnie „dodadzą” ci objętości w biodrach i „skrócą” nogi. Warto zdecydować się na ciemne spodnie, aby wysmuklić nogi. Najlepiej sprawdzą się gładkie ubrania. Gdyby jednak decydować się na wzory to tylko w stonowanej kolorystyce. Odpowiednio dobrane odcieniem i wielkością, mogą skutecznie pomóc zatuszować zbędne kilogramy na brzuchu. Twoimi sprzymierzeńcami będą: pionowe pasy, duża krata i romby. Należy unikać wszelkich dużych nadruków i wyrazistych wzorów. Źle będą się także układać obcisłe i mocno dopasowane ubrania, jak i te zbyt obszerne, które dodadzą zbędne kilogramy.