Wybór odpowiedniego płaszcza to nie lada wyzwanie. Dobrze skrojony podkreśli sylwetkę, będzie maskował niedoskonałości figury i z pewnością przyciągnie wzrok. Jak wybrać płaszcz jesienny? Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego właściwego? Dziś podpowiadamy.

Jak wybrać płaszcz jesienny?

Płaszcze męskie wracają do łask. To absolutny must have na jesień i zimę w męskiej garderobie. Są świetną alternatywą dla sportowych kurtek i sprawdzą się podczas bardziej formalnych spotkań. Najważniejsze, aby niekwestionowana elegancja płaszcza, szła w parze z wygodą i komfortem. Tkanina, z której wykonane jest okrycie wierzchnie ma także dać ciepło i chronić przed deszczem czy śniegiem.

Musisz pamiętać, że płaszcz płaszczowi wcale nie jest równy. Do najpopularniejszych fasonów należy klasyczna, jednorzędowa marynarka, która sprawdzi się zawsze. Co z kolorami? Warto postawić na ciemne kolory: czerń, granat, szarości, które sprawdzą się do oficjalnych stylizacji. Ponadto, są na tyle uniwersalne, że nawet, gdy nie masz pomysłu na outfit, możesz założyć. Jasna kolorystyka np. odcienie beżu świetnie będą komponować się z jeansami i swetrami. Nadadzą nieco bardziej casualowy charakter, a więc możesz nosić je na co dzień. Warto zaopatrzyć się również budrysówkę, która jest idealnym rozwiązaniem dla Panów ceniących styl casualowy. Sięga linii bioder, często występuje z kapturem. Można ją nosić z nieoficjalnymi elementami garderoby na co dzień. W szafie nie może również zabraknąć dwurzędowej bosmanki. Wśród popularnych modeli są również kurtki militarne, a także puchowe, które są świetnym rozwiązaniem podczas srogiej zimy – mówi Style Coach Agnieszka Świst-Kamińska.

Jak wybrać płaszcz jesienny do okazji?

Jak wybrać płaszcz jesienny? Należy pamiętać, że wybór tego okrycia jest uzależniony jest od stylu ubioru, figury, a także przeznaczenia płaszcza. Dostępne są różne fasony, które przeznaczone są na inne okazje. Warto jednak mieć w szafie zarówno eleganckie okrycie wierzchnie, jak i casualowe, które sprawdzi się na co dzień. Nie zapomnij również o tym, aby odpowiednio przymierzyć płaszcz. Uwzględnij to, co będziesz pod nim nosił np. sweter, marynarkę. Nie przymierzaj płaszcza na t-shirt czy bluzkę!

Jak wybrać płaszcz jesienny