Ostatnio w cyklu „być jak gentelmen” pisałyśmy o 13 must have w garderobie, które pozwolą na stworzenie stylizacji na cały tydzień. Dziś pokażemy Wam, że w szafie mężczyzny wystarczy mieć tylko 14 rzeczy, aby móc stworzyć aż 120 zestawów! Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Wystarczy kupić rzeczy wymienne, czyli takie, które będą świetnie komponować się prawie z każdym innym elementem.

Szkoła Męskiego Stylu

Szkoła Męskiego Stylu

Zasady wymiennej garderoby:

1.Odpowiedni rozmiar:

Wszystkie ubrania muszą być idealnie dopasowane do Twojej sylwetki. Dlatego przez rozpoczęciem zakupów, dokładnie się zmierz, najlepiej u krawca.  Oprócz odpowiedniego rozmiaru, warto również znaleźć markę, która najlepiej pasuje do Ciebie.

2. Jakość:

Istotną rolę odgrywa jakość. Skup się na najważniejszych rzeczach: tkaninie, trwałości i szwach. Wybieraj rzeczy, którymi będziesz mógł się cieszyć kilka sezonów.

3. Dopasowanie:

Aby móc stworzyć wymienną szafę, Twoje ubrania muszą do siebie pasować. W tek kwestii ważny jest: styl, tekstura, wzór i kolor.

Jak skomponować szafę wymienną?

Zanim rozpoczniesz tworzenie wymiennej szafy, musisz określić swój styl. Zastanowić się czy reprezentujesz siebie, czy firmę. Masz nie tylko dobrze wyglądać, ale dobrze się czuć. Gdy już go określisz, możesz przejść do zakupów. Pamiętaj, aby trzymać się kolorów podstawowych. Będą one pasowały do pozostałych elementów. Nie musisz od razu kupować kilku par butów, kurtek itd. Zacznij od kupienia np. dwóch koszul i jednej pary butów. Przy wyborze koszuli, wybieraj odcienie uniwersalne, które komponują się z każdym rodzajem spodni. Najlepiej sprawdzą się białe, w odcieniu niebieskiego. Nie zapomnij również o akcesoriach, które uzupełnią stylizację. Sprawdzą się krawaty, najlepiej w dwóch kolorach.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl.