Pasek do spodni to niewątpliwie nieodłączny element prawie każdej męskiej stylizacji. Jak wybrać odpowiedni? Jak dopasować go do garnituru i casualowej stylizacji? Dziś kilka porad.

Pasek do spodni to dodatek, który znajduje się w szafie każdego gentelmena. Zakładamy go zarówno do garnituru, ale również i na co dzień. Jego zadanie to ni tylko podtrzymanie spodni, ale również nadani im odpowiedniej struktury. Zanim wybierzesz się na zakupy, koniecznie zmierz obwód pasa – będzie Ci potrzebny podczas wybierania odpowiedniego rozmiaru.

Jaki pasek do stroju?

Pasek to uniwersalna część garderoby, która sprawdzi się zarówno w stylizacji eleganckiej, jak i na co dzień. Decydując się na garnitur, wybierz klasyczne paski skórzane i dopasuj do koloru obuwia. Pamiętaj, że szerokość paska nie może przekraczać długości kciuka! Zaś klamra ma być dyskretna i nieduża. Nosząc pasek na co dzień, możesz nico poszaleć. Do wyboru masz m.in. paski plecione, zamszowe materiałowe, a także metalowe.

Jaką długość wybrać?

Podczas wyboru paska, ważna jest jego odpowiednia długość. Zazwyczaj modele mają 7 lub 9 dziurek, a odstępy między nimi ni przekraczają 2,5 cm. Pasek dopasowujemy do własnego obwodu pasa. Zaś szerokość powinna być dopasowana do wielkości tasiemki w spodniach.

waiting-410328_1920

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak dopasować garnitur? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .