Wybór garnituru to nie lada wyzwanie. Marynarka nie może być ani za duża, ani za mała. Istnieje kilka zasad, dzięki którym w garnituru każdy mężczyzna będzie wyglądał dobrze i czuł się swobodniej.

W marynarce z dwoma guzikami, zapinacie tylko górny guzik! Natomiast w marynarce na trzy guziki, zapinamy tylko środkowy, ewentualnie dwa górne. Wybierając marynarkę dwurzędową, dolny guzik należy zostawić odpięty. Aby odpowiednio wybrać marynarkę, stań prosto, ale nie naprężaj klatki piersiowej. Postaraj się przyjąć naturalną postawę. Zapnij marynarkę według powyższych zasad, a następnie opuść swobodnie ręce wzdłuż tułowia. Dopasowanie marynarki określać, patrząc na nią od przodu. Musicie pamiętać, ze harmonia i symetria stanowią kluczowe słowa. Ubrania mają korygować lub zasłaniać wady budowy. Dobrze dopasowana marynarka sprawi, że da się wyprowadzić pionową linię, która biegnie od jabłka Adama do krocza przez punkt środkowy – guzik. W tym samym poziomie powinna znajdować się klatka piersiowa, ramiona, pacha oraz talia. Natomiast każdy element wykończenia marynarki z jednej strony powinien mieć swoje lustrzane odbicie z drugiej strony.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak odpowiednio dobrać marynarkę? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl.