Odpowiednia pielęgnacja butów sprawia, ze buty są na lata, a nie na sezon. Jednakże pielęgnacja butów jesienią i zimą. Należy je chronić przed zimnem, śniegiem oraz solą. Jak? Dziś podpowiadamy.

PIELĘGNACJA BUTÓW JESIENIĄ I ZIMĄ

W sezonie zimowym musisz chronić swoje buty zarówno przed deszczem, śniegiem, jak i solą. Sól, która rozprowadza się na chodnikach, ma zdolność plamienia butów, a nawet ich uszkodzenia. Dlatego warto nakładać na nie powłokę woskową, która stworzy cienką warstwę ochronną. Regularne nakładanie przedłuży żywotność skórzanych butów. Warto stosować wosk pszczeli, który oprócz ochrony przed solą, chroni również przed śniegiem. Pielęgnacja butów jesienią i zimą to także ochrona butów przed wodą, aby zapobiec długotrwałym uszkodzeniom. W tej kwestii świetnie sprawdzą się m.in. kremy do obuwia, zawierające naturalny wosk, który nie tylko zapewnia błyszczący połysk, ale pielęgnuje skórę. Można również stosować odżywek przeznaczonych do skórzanego obuwia, aby utrzymać poziom wilgoci i zapobiec pękaniu skóry. A Wy jakie mace sposoby na pielęgnacje butów jesienią i zimą?

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .