Upalne dni nie idą w parze z dopracowanym makijażem.  Jednak to wcale nie oznacza, że musimy z niego rezygnować. Jak się malować? Jakich kosmetyków używać? Dziś damy Wam kilka wskazówek, jak zrobić lekki makijaż na upalne dni.

Zanim przystąpisz do makijażu, odpowiednio przygotuj skórę. Po pierwsze oczyść ją, a następnie użyj tonika. Dzięki temu usuniesz z niej tłuszcz, który jest odpowiedzialny za rozpuszczanie makijażu. Stosuj lekkie kremy, najlepiej o żelowej konsystencji, które wchłaniają się w błyskawicznym tempie i nie pozostawiają tłustej warstwy. Podstawę letniego makijażu stanowi lekki podkład. Unikaj podkładów na bazie olejów, które spływają w wyższej temperaturze. Świetny wybór stanowią kremy BB. Mają lekką konsystencję, która odżywia skórę, a zawartość podkładu wyrównuje koloryt i delikatnie maskuje niedoskonałości. Ponadto kremy BB dopasowują się do odcienia skóry. Jeśli masz problemy skórne i krem BB nie poradzi sobie z niedoskonałościami, punktowo zamaskuj przebarwienia za pomocą korektora. Na końcu lekko przypudruj twarz. W okresie letnim sprawdzą się także podkłady mineralne w pudrze.

Makijaż oka musi być starannie wykonany i utrwalony, ponieważ zarówno cienie, jak i kreska narysowana kredką, bardzo szybko znikają. Koniecznie użyj bazy pod cienie. Kredkę zastąp eyelinerem w żelu, który się nie rozmazuje i wytrzyma na skórze kilka godzin. Zwykły tusz do rzęs zamień na wodoodporny. Usta pomaluj błyszczykiem, który można nałożyć bez spoglądania w lusterko. Proponujemy także popularne pigmenty do ust, które świetnie się sprawdzają w ciepłe dni. Nie czuć ich na ustach, ale dają koloryt.

A co zrobić, gdy makijaż potrzebny jest nam na ważne wydarzenie np. wesele, długie imprezy? Wtedy sięgnij po bazę przeznaczoną do Twojego rodzaju cery. Na koniec utrwal makijaż specjalnym utrwalaczem.