Ostatnio w Lekcji Stylu doradzałyśmy jakie sukienki wybrać na sylwester: koronkowe, małą czarną czy z tiulem. Jednak należy pamiętaj, że nie każdy fason służy naszej sylwetce, i nie wszystko co modne jest dla Nas odpowiednie. Dlatego dziś podpowiadamy jaki model wybrać, aby wyglądać smukło i kobieco.

Klepsydra

Ramiona i biodra są równej szerokości, a talia mocno zaznaczona. Jeśli jesteście typem tej sylwetki, jesteście kwintesencją kobiecości i zmysłowości. W związku z tym podkreślajcie swoje atuty, zaznaczajcie kontury sylwetki i pas.

Wybierajcie dopasowane kroje, które eksponują biust i talię. Najlepsze dla typowej klepsydry będą kroje dopasowane w całości lub tylko na górze, eksponujące biust i talię. Świetnie sprawdzą się sukienki gorsetowe i kroje z mocno zarysowaną talią. Dekolty typu serek lub łódka, wąskie ramiączka lub ich brak, paski i szarfy w talii.

klepsydra

Gruszka

Gruszka najczęściej spotykana sylwetka wśród kobiet.  Charakteryzuje się wąskimi ramionami, szerszymi od ramion biodrami, mniejszym biustem i wyraźną talią.

Dla gruszki najlepiej sprawdzą się sukienki, które poszerzają linię ramion, biust, eksponują wcięcie w talii i optycznie wyszczuplają obfite biodra i uda. Z pewnością sprawdzą się sukienki z wysokim stanem, pasem bądź szarfą przewiązaną w talii. Jeśli zdecydujecie się na sukienkę z rękawami, niech będą szerokie, kimonowe i ¾. Aby poszerzyć górną część, wybierajcie szerokie kołnierze, wszelkie marszczenia, falbany, dekolt typu łódka. Sprawdzą się poziome paski oraz wzorzyste tkaniny. Natomiast dół sukienki może być z koła, ołówkowy bądź o linii trapezu.

gruszka

Jabłko

Kobiety mające sylwetkę jabłko mają nieco bardziej zaokrąglone kształty. Charakteryzuje się m.in. większym brzuchem i brakiem wcięcia w talii, płaską pupą, szczupłymi nogami i ramionami

Jest to nieco bardziej zaokrąglona sylwetka, której głównym wyznacznikiem jest większy brzuch i brak wcięcia w talii. Kobiety o takim typie sylwetki mają także często drobne w stosunku do ramion nadgarstki, szczupłe łydki, płaską pupę i niewielki biust.

Podczas dobierania garderoby dla tego typu sylwetek, pamiętaj o tym, aby podkreślić linię biustu oraz wymodelować talię i wyeksponować nogi. Sprawdzą się tu sukienki w kształcie litery A, które zamaskują zbyt szerokie biodra, wyrównają proporcje sylwetki i podkreślą Twoje atuty. Dobry wybór stanowią także sukienki kopertowe z dekoltem w szpic, bowiem pionowe wycięcie dodatkowo wydłuży tors. Radzimy wybierać sukienki nieopinające zbyt mocno sylwetki.

jabłko

Papryka

ramiona i biodra mają taką samą szerokość, wcięcie w talii jest ledwo zarysowane, prawie niewidoczne. Uda są przedłużeniem linii bioder.

Aby optycznie skorygować ten typ sylwetki musimy podkreślić biust i talię, a także zaokrąglić biodra. Talię podkreślamy paskiem w talii. Może być wąski, szeroki, a nawet kontrastowy. Aby ukryć ramiona należy wybrać długie rękawy bądź rękawy do łokcia, zarówno te wąskie, jak i rozszerzane, stanowczo jednak odradzamy te bufiaste . Przy wyborze sukienki unikajcie prostych i dopasowanych modeli, ponieważ sprawiają, że figura będzie się wydawać cięższa

papryka

Rożek:

Sylwetka ta charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Paskiem lub pasiastym wzorem podkreśl wcięcie w talii. Przy tym typie sylwetki skupiamy uwagę na ramionach i talii. Dobrym wyborem będzie sukienka podkreślająca biust, ale z bardzo klasycznym, lekko rozkloszowanym dołem. Sprawdzą się typowe „bombki”.

rozek