Biznesowy dress code to wiele reguł, do których należy się stosować. I choć wydają się proste, to wiele Pań łamie obowiązujące reguły, nawet nieumyślnie. Niestety każdy faux pas wpływa na kreowanie naszego wizerunku. Dlatego należy unikać popełnienia jakiekolwiek wpadki. W dzisiejszej lekcji stylu pora na kolejne mówienie błędy w biznesowym dress codzie. Tym razem skupimy się na źle dobranym kolorze bielizny.

BŁĘDY W BIZNESOWYM DRSS CODZIE – ŹLE DOBRANY KOLOR BIELIZNY DO BLUZKI

Bardzo często popełnianym błędem przez Panie w biznesowym dress codzie, jest źle dobrany kolor bielizny do bluzki. Absolutnie zabronione jest noszenie np. czerwonego stanika do białej bluzki. To bardzo nieestetyczne i świadczy o lekceważącym stosunku do klienta. Wiele Pań popełnia również błąd –  biały biustonosz pod białą bluzkę. I choć wydawać by się mogło, że kolorystycznie to pasuje, niestety tak nie jest. Obowiązuje tutaj jedna, prosta zasada – pod białą koszulę zakładamy tylko i wyłącznie cielisty biustonosz. Oprócz koloru, bardzo ważne jest, aby bielizna była dopasowana zarówno do rozmiaru biustu, jak i do bluzki. Zrezygnujmy z wszelkich koronek, dodatków, a wybierajmy gładki biustonosze.