Biznesowy dress code to nie tylko element strategii wizerunkowej, ale również element savoir-vivre’u. Stosowanie się do zasad określających normy stroju to gwarancja sukcesu. Dlatego warto się trzymać reguł i unikać błędów. Dziś opowiemy o drugim błędzie, który często popełniają kobiety – zbyt krótka spódnica.

BŁĘDY W BIZNSOWYM DRESS CODZIE – ZBYT KRÓTKA SPÓDNICA

Spódnica powinna być  w określonej długości. Granicą dobrego smaku jest okolica kolan i tego powinnyśmy się trzymać. Dlaczego? Gdy siadamy, ubranie przesuwa się lekko do góry. Jeśli spódnica będzie zbyt krótka, za dużo odsłonimy. Mamy wyglądać kobieco, z klasą, a nie seksownie. Należy unikać również spódnic zbyt dużym rozcięciem. Podczas wyboru spódnicy, dbamy również o detale czyli o wysoką jakość tkaniny, krój, a także kolor. Stawiamy na klasyczne odcienie i rezygnujemy z mocnym kolorów. Pamiętaj także o tym, aby spódnica nie prześwitywała! To bardzo nieestetyczne.