Męska garderoba nie jest tak obszerna jak damska. Powinna być przede wszystkim elegancka i funkcjonalna. Istnieje kilka rzeczy, które stanowią absolutne must have w szafie każdego mężczyzny. Wśród ich wyróżniamy dodatki w postaci paska. jak nosić pasek do spodni? Jaki wybrać do garnituru, a jaki na co dzień?

Jak dobrać pasek do spodni?

Jeśli spodnie posiadają szlufki, koniecznie zdecyduj się na pasek. Musisz pamiętać również, że jego zadaniem nie jest tylko podtrzymanie spodni, ale również pełni on funkcję estetyczną, stanowi dopełnienie stylizacji. Dlatego jego wybór ma znaczenie.

Jaki pasek do garnituru?

Pasek, podobnie jak każdy element stylizacji, musisz dopasować do okazji i stroju. Do garnituru najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skórzany pasek z klasyczną, prostokątną klamrą. Powinien być gładki i mieć jednolitą barwę. Może być matowy, a także lakierowany. Powinieneś posiadać pasek brązowy i czarny. Do garnituru czarnego najlepiej pasuje czarny pasek, a do garnituru granatowego – brązowy. Pasek dobierasz także do butów. Przyjmuje się, że skórzany pasek do eleganckiego garnituru powinien mieć 3,5 cm szerokości. Najlepiej sprawdzą się modele ze skóry, które cechują się wytrzymałością i z pewnością będą Ci długo służyły.

1.Garnitur 159,99 zł / 2. Zegarek 89,99 zł / 3. Koszula 74,99 zł / 4. Pasek 79,99 zł / 5. Buty 169,99 zł

Jaki pasek do codziennych stylizacji?

Jeśli wybierasz pasek do stroju codziennego, możesz nieco poszaleć. Im mniej formalna okazja, tym większa możliwość zabawy modą. Mimo to, niech pasek współgra z odcieniem butów. Będzie to dobrze wyglądać. Do gładkich stylizacji, wybierz wzorzysty pasek, którzy przykuje uwagę. W sportowych zestawach sprawdzą się parciane paski.

1.Polo 37,99 zł / 2. Pasek 49,99 zł / 3.Spodnie 99,99 zł / 4. Zegarek 329,00 zł / 5.Obuwie 89,99 zł