W najnowszym, 22 numerze Biuletynu Polskiej Izby Handlu ukazał się artykuł Agnieszki Świst-Kamińskiej, założycielki Szkoły Męskiego Stylu, Style Coacha i Cool Huntera. Dzięki uprzejmości Polskiej Izby Handlu prezentujemy artykuł „Dodatki – ważna część męskiego stroju część 1”.

colllllarPanowie niejednokrotnie muszą zmierzyć się z różnymi wyborami takimi jak dobór odpowiedniej spinki do krawatu na konkretną okazję lub dopasowanie paska do garnituru. Niejeden mężczyzna z pewnością zapyta o to, jak wygląda spinka do kołnierzyka typu piccadilli. Po kolei odpowiem na każde nurtujące pytanie.

Zacznijmy od tego, że dodatki do stroju męskiego są jak biżuteria dobrze dobrana do kobiecej kreacji. Do „biżuterii męskiej ” zaliczamy: spinki do mankietów, guziki jubilerskie do koszuli, zegarki, zegarki kieszonkowe, szpilki do kołnierzyków, spinki do krawatów, paski, obrączki, sygnety, a także klamry do banknotów oraz zapalniczki. Kupowanie spinki do koszuli lub paska powinno być przyjemnością, jednak nasz wybór musi być podyktowany okazją, na jaką chcemy je włożyć.

Spinki do krawatów

Element garderoby, o którym zapomnieliśmy już jakiś czas temu, powoli wchodzi na rynek, podobnie jak spinki do koszuli. Spinki muszą kolorystycznie współgrać z zegarkiem lub resztą stroju. Ważne jest również to, aby nie były zbyt duże. Pełniąc rolę dodatku, nie mogą one przykuwać całej uwagi.

Spinki do mankietów

spinki

Konstantino 18k Gold Accent Blue Agate Plato

Na rynku jest dostępny ogromny wybór spinek do mankietów. Zazwyczaj spinki wybieramy do bardziej eleganckich koszul z podwójnym mankietem. Możemy kupić takie, które są antykami, kolekcjonować spinki wysadzane drogimi kamieniami albo bawić się modą i wybierać spinki bardziej młodzieżowe. Dodatki wyrażają nas samych, dzięki czemu możemy manipulować swoim wizerunkiem zależnie od potrzeby i okazji.

Spinki są częścią bardzo eleganckiego stroju przeznaczonego na wyjątkowe wyjścia. Wybieramy je również wtedy, gdy chcemy podkreślić wagę spotkania. Jest jednak kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać. Spinki do fraka różnią się kolorystycznie od tych, jakie są przeznaczone do smokingu. Ponadto powinny zgrywać się z kolorem klamry paska i koperty zegarka.

Na rynku obecne są również spinki z materiału, jakimi możemy zaznaczyć bardziej swobodny styl. Pasek należy dopasować do koloru stroju. Powinien on posiadać małą klamrę, która nie rzuca się w oczy. Pamiętajmy, że pasek zawsze dzieli nas na pół, więc aby zachować elegancję w ubiorze biznesowym, trzeba wybrać stonowany pasek w kolorze zbliżonym do butów.

[mks_pullquote align=”left” width=”670″ size=”14″ bg_color=”#1e73be” txt_color=”#ffffff”]Agnieszka Świst-Kamińska

STYLE COACH i COOL HUNTER, założycielka Szkoły Męskiego Stylu, absolwentka Central Saint Martins University of the Arts w Londynie. Zajmuję się obserwacją potrzeb konsumentów, by osiągnąć zamierzone cele sprzedażowe. [/mks_pullquote]