Odpowiednio dobrany strój w biznesie jest bez wątpienia bardzo ważny. Sposób, w jaki się ubieramy w miejscu pracy czy na spotkanie z klientem, jest jednym z kluczowych elementów kształtowania naszego profesjonalnego wizerunku, który wpływa na nasze sukcesy. Niestety wiele osób popełnia błędy podczas wyboru stroju. Czego należy unikać? Podpowiemy Wam w naszym najnowszym cyklu.

BŁĘDY W BIZNESOWYM DRESS CODZIE – NIEWŁAŚCIWE OBUWIE

powinno zakrywać palce. Wszelkiego rodzaju sandałki są niewskazane. Zakładajmy raczej klasyczne i wygodne obuwie pamiętając, aby obcas nie był za wysoki.

Jednym z  błędów, które popełniają kobiety podczas tworzenia kreacji do pracy, jest dobór niewłaściwego obuwia. Nosimy obuwie, które zakrywają palce. Sandały są niewskazane. Do butów dobieramy cieliste rajstopy. Świetnie sprawdzą się obcasy. jednak pamiętajmy – wybieramy tylko te, w których umiemy chodzić. Jeśli nie potraficie chodzić w 10 cm szpilkach, wybierzcie tzw. kaczuszki. One również będą się dobrze prezentowały. Zrezygnujcie również z lakierowanych, wysokich szpilek. Takie będą idealne, ale na randkę, a nie do pracy. To jeden z poważniejszych błędów w biznesowym dress codzie. Musimy pamiętać, aby był on proporcjonalny do budowy ciała. Jeśli macie mocną łydkę, zrezygnujcie z cienkich szpilek – podkreślą ich masywność.