Obuwie to niewątpliwie bardzo istotna część garderoby każdego gentelmena. Dziś przedstawiamy 4 pary butów, których nie może zabraknąć w szafie mężczyzny.

4 PARY BUTÓW, KTÓRYCH NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ W SZAFIE MĘŻCZYZNY

1.Oksfordy:

Absolutnym must have stanowią klasyczne obuwie – oksfordy. Są idealne do formalnej stylizacji: smokingu na galę, garnituru do pracy. Ponadto sprawdzą się także w smart casualowym zestawieniu.

Dostępne tutaj

2.Brogsy:

4 par butów, których nie może zabraknąć w szafie mężczyzny? Wśród nich bez wątpienia znajdą się skórzane brogsy. Ich początki przypisywane są irlandzkim oraz szkockim pracownikom polowym. Z butów roboczych stały się obuwiem codziennych. Za co je cenimy? Za wszechstronność. Pasują do wielu rzeczy: do garnituru, swetra, a nawet casualowej koszuli.

Dostępne tutaj.

3.Loafersy:

W szafie nie może zabraknąć loafersów. Ceni się je za to, że są proste, wygodne i stylowe! Są wszechstronnym obuwiem, ponieważ tak jak i Brogsy pasują zarówno do garnituru, jak i stylizacji smart casualowych.

4.Sztyblety:

Nie można pominąć sztybletów – wsuwanych za kostkę butów. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są gumowe wstawki, które ułatwiają zakładanie i zdejmowanie obuwia, a dodatkowo nadają im charakteru. Ceni się je za solidność oraz niezawodność w sezonie jesień-zima. Świetnie komponują się z garniturem, jak i jeansami slim fit z koszulą i kamelowym płaszczem.

 

dostępne tutaj.