Wizerunek prawdziwego gentelmena to nie tylko dopasowany garnitur, ale także własny styl. Jak go odkryć? Dziś podpowiadamy!

  1. Odzież odpowiednia do Twojej sylwetki.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest dobranie odzieży do Twojej sylwetki. W ten sposób podkreślisz swoje atuty, a ukryjesz mankamenty. W niektórych rzeczach będziesz prezentował się lepiej niż w innych. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy, ustal jaki masz typ figury i dobieraj odzież odpowiednio do niej.

  1. Odzież w Twoim stylu.

Zaopatruj się w rzeczy, które Ci się podobają i chcesz je nosić. Nie kupuj niczego na siłę. Masz wyglądać w danych rzeczach dobrze, dopasować je do figury, ale jednocześnie czuć się w nich komfortowo i swobodnie.

  1. Wybierz odpowiednie kolory.

Oprócz dobrania odzieży zgodnie z Twoim typem sylwetki, ważna jest kolorystyka. Istotą osobistego stylu jest zatem odpowiedni wybór kolorów, które pasują do Ciebie. Musisz wiedzieć czy pasują do Ciebie chłodne czy ciepłe kolory.

4.Znajdź ikonę stylu.

Zainspiruj się osobą, której styl Ci się podoba. Obojętnie czy jest to aktor, model czy osoba publiczna. Wyszukaj kilka ciekawych zestawów i skomponuj na ich bazi swoją garderobą. Pamiętaj jednak, aby się inspirować, nie kopiować!

  1. Wyraź strojem swoją pozycję.

Twój ubiór kreuje Twój wizerunek, a także przekazuje wiadomość o Tobie. Poprzez dobór stroju, zaprezentuj swoją osobę, swoją rangę.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .