Dopasowany garnitur to wizytówka każdego gentelmena. Jednakże oprócz garnituru, niewątpliwie ważny jest dobór koszuli biznesowej. Jak ją odpowiednio wybrać? Dziś Wam podpowiemy.

Wydawać by się mogło, że dobranie odpowiedniej koszuli to proste zadanie. Jednakże czasami sprawia kłopoty. A źle dobrana koszula sprawia, że wyglądamy źle, nieprofesjonalne, a także czujmy się w niej nieswojo. Dlatego bardzo ważne jest, aby koszula była dopasowana do naszej sylwetki. Rozmiary w sieciówkach nie zawsze się sprawdzą. Dlatego najlepiej uszyć koszulę na miarę u wysoko wykwalifikowanego krawca. Dzięki temu masz pewność, że koszula będzie idealnie na Tobie leżała. Zwracaj uwagę na poniższe rzeczy:

-kołnierz nie powinien być zbyt ciasny, ani zbyt luźny: dobrze dobrany kołnierzyk powinien przylegać do szyi w taki sposób, aby można było swobodnie włożyć palec między szyję, a koszulę

– szew ramienny powinien się znajdować na równi z pachą

-koszula powinna być dopasowana do Twojego torsu, nie może być ani opięta, ani luźna

 – rękaw nie powinien być zbyt luźny

– rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać ok. 1cm spod rękawa marynarki

– długość koszuli zależna jest od wzrostu ( 70-80 cm).

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak kupić odpowiednią koszulę? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .

jak dopasowac koszulę biznesową

źródło: realmenrealstyle.com