Odpowiedni strój na rower jest niezwykle istotny. Przede wszystkim powinien być wygodny i funkcjonalny. Jak się ubrać na rower?

Jak się ubrać na rower?

Wybierając odzież na rower, musimy pamiętać o kilku elementach garderoby:

Koszulka:

Koszulka rowerowa musi przede wszystkim odprowadzać pot z ciała. Powinna być również dopasowana. Koniecznie postaw na koszulki przeznaczone do jazdy rowerowej , dostępne w sklepach z odzieżą i akcesoriami sportowymi. Są specjalnie zaprojektowane i wykonane z materiałów, które pozwolą odprowadzić pot na zewnątrz. Dzięki temu unikniesz przewiania i zimna.

Szorty:

Spodenki nie mogą krępować ruchów nóg. Nie mogą być więc zbyt ciasne. Powinny się rozciągać. Podobnie jak koszulka, wybieraj te przeznaczone do jazdy na rowerze. One również są wykonane ze specjalnych materiałów.

Kurtka:

Warto również kupić kurtkę, która chroni przed wiatrem oraz deszczem. Powinna być wykonana z przewiewnej tkaniny. Wiosną i latem najlepiej wybrać lekką, która można spakować do niewielkiej sakiewki rowerowej.

Buty:

Do rekreacyjnej jazdy wystarczą Ci zwykłe buty. Jednak jeśli jeździsz często, zainwestuj w dobre, wygodne buty do jazdy na rowerze

Rękawiczki:

Niewątpliwie ważne są rękawiczki rowerowe, które w czasie dłuższych przejażdżek sprawdzą się idealnie. przede wszystkim zapewniają stabilny chwyt, a także chronią przed otarciami. Modele z żelowymi wkładkami amortyzują wstrząsy przenoszone na kierownicę. Rękawiczki powinny być obcisłe.

Bielizna:

Pamiętaj również o bieliźnie – jest niezwykle istotna. Koniecznie postaw na bieliznę termoaktywną.