Wybór odpowiedniego zegarka to nie lada wyzwanie. Dobry zegarek nie kosztuje zbyt mało, dlatego musisz być pewny swojego wyboru. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przygotuj listę kontrolną, która ułatwi Ci wybór. Przedstawiamy Ci męski przewodnik kupowania zegarka.

Męski przewodnik kupowania zegarka

1.Po co chcesz zegarek?

Podobnie jak w przypadku innych, większych zakupów, zastanów się po co chcesz zegarek. Czy ma on dobrze wyglądać, być funkcjonalny? Czy zamierzasz go używać na co dzień, do nurkowania czy okazjonalnie? Kiedy już znasz swoje priorytety, będziesz w stanie logicznie zawęzić pole, gdy zaczniesz robić zakupy.

2. Analogowy lub cyfrowy zegarek?

Następnie określ czy stawiasz na analogowy czy cyfrowy zegarek.

3. Określ rodzaj paska: metal, skóra

Zastanów się czy pasek ma być ze skóry, metalowy, a może z gumy? Skórzane paski cieszą się ogromną popularnością, są trwałe i posłużą Ci przez lata. Jedynie latem możesz się do nich doczepić. Gdy jest zbyt gorąco, to pasek może zostać uszkodzony. Paski wykonane z metalowych ogniw znane są jako „bransoletki”. Zegarek z metalową bransoletką to uniwersalny męski gadżet, który pasuje do wszystkiego, oprócz stroju formalnego, biznesowego. Śmiało możesz je nosić cały rok.

4.Mechaniczny, automatyczny, czy kwarcowy?

W następnej kolejności zdecyduj się na mechanizm działania zegarka.

5.Jakie funkcje chcesz?

Koniecznie określ jakie powinien mieć funkcje Twój zegarek. Alarm? Stoper?

6. Odporność na wodę

Co prawda żaden zegarek nie może być uczciwie oznaczony jako „wodoodporny”, ponieważ jest to zbyt trudne do zagwarantowania. Zastanów się czy ta funkcja jest Ci potrzebna.

7.Określ budżet

To niewątpliwie najważniejszy krok. Określ ile jesteś w stanie i ile możesz przeznaczyć pieniędzy na zegarek.