Kupno odpowiedniej koszuli to wcale nie łatwe zadanie. Bardzo ważny jest materiał, sposób szycia, przeznaczenie, a także dopasowanie do sylwetki. Jak kupić koszulę, aby dobrze się w niej prezentować?

Jaki krój koszuli?

Na rynku jest kilka krojów: slim fit, regular oraz relaxed. Każdy z nich nosi się na inne okazje i są przeznaczone dla mężczyzn o różnych kształtach. Slim fit to koszula taliowana, która ma za zadanie podkreślić smukłą sylwetkę mężczyzny. Nie sprawdzi się u Panów, którzy mają brzuszek. Regular to klasyczny krój bez wcięcia w talii. Natomiast relaxed to krój, który jest dość rzadko spotykany i przepatrzony jest przede wszystkim dla Panów, którzy mają brzuszek.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Największe znaczenie ma wybór odpowiedniego rozmiaru. Koszula nie może być ani za duża, ani zbyt mała. Ma być dopasowana. Rozmiar koszuli określa się przez wzrost. Najlepiej dobrać ją według tabeli rozmiarów, ponieważ w sklepach są różne rozmiarówki. Najlepiej, aby koszula była uszyta na miarę. Wtedy nie musisz się martwić, że nie będzie dopasowana.

Na co zwracać uwagę?

Wybór odpowiedniej koszuli, idealnie prezentuje poniższa grafika. Po pierwsze, guziki n ie mogą się rozchodzić – nie może być między nimi przerw, a tym bardziej widocznego ciała! Po drugie, po bokach musi być dopasowana. Powinna leżeć blisko ciała, ale nie może również zmniejszać swobody ruchów.  Zbyt duże koszule wyglądają nieestetycznie.

 

źródło: realmanrealstyle